دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در جمعه ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
هر دم ازین باغ بری میرسد معنی

هر دم ازین باغ بری میرسد معنی

هر دم از این باغ بری می‌رسد، تازه‌تر از تازه‌تری می‌رسد

هر دم ازین باغ بری میرسد معنی

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو- یادداشت دانشجویی*هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد، حال و روز این روزهای دولت انگار رنگ و بوی این بیت را بیشتر به خود گرفته است. روزهایی که با علنی شدن فیش های حقوق های نجومی برخی مدیران دولتی پیدا و پنهان های زیادی از دولت پاک دستان به چشم می خورد.

دولتی که روزهای اول کف دست خود را رو به مردم می گرفت ژست می گرفت و می گفت؛ دولت ما دولت راست گویان است، دولت حقوق دان است نه سرهنگ و... اما در این ایام ابعاد جدیدی از مخفی کاری و پاکدستی های خود را نمایان می سازد.  

اما شاید بیش از رقم های فرا نجومی یا به عبارت دیگر کهکشانی این فیش های حقوقی، رفتار دولت است که قابل تامل و در بسیاری از اوقات تاسف بار است. دولتی که سه سال از عمر خود را می گذارد تقریبا هیچ اقدامی جدی در حل مشکلات کشور بر نداشته است و تنها ویترین خود را با پرونده ناموفق برجام پر کرده که صرفا جنبه تبلیغاتی داشته که این روزها حتی این خاصیت بی خاصیت خود را نیز از دست داده است و تبدیل به هواس پرت کن مردم از اقدامات دولت شده است.

اقداماتی که هر روز گوشه ای از افتضاحات آن در مقابل دید مردم قرار می گیرد و مردم با ابعاد تازه ای از فعالیت های دولت با خبر می شوند، ابعادی که حتی در موضاعات پیش چشمی مردم همچون موضوع برجام هم به چشم می خورد هنوز که هنوز است جزئیات برجام که وزیر حارجه برای جلوگیری از بر ملا شدن آن گفت اگر استیضاح هم بشوم نمی گذارم جزئیات برجام مشخص شود هنوز هم هنوز است مشخص نشده و کسی نمی داند بعد از فیش های حقوق های کهکشانی اگر ابعاد پنهان برجام برای ملت روشن شود چه بر سر منافع و بیت المال مردم خوهد آمد. ابعادی که هر روز گوشه ای از انها مانند فیش های حقوقی برخی مدیران یا در رسانه ها منتشر می شود و یا از متولیان امر نمایان می شود.

چند روز از سخنان سخنگوی کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا نمی گذرد که گفتند: در برجام مناسباتی وجود دارد که به ما اجازه می دهد هر وقت خواستیم جلوی ورود هر کالایی به ایران مثل هواپیماهایی که با بوئینگ قرار داد بسته را بگیریم.

گویا حال و روز دولت این روزها بدتر از آن است که به فیش های حقوقی چند مدیر ختم شود، فیش هایی که باید از متولیان پرداخت آنها پرسید چرا تا کنون اقدامی برای جلوگیری از پرداخت آنها نشده است. در شرایطی که حق مسکن کارگران و یا افزایش حقوق کارمندان و یا حتی افزایش اضافه کاری کارمندان در دولت به صورت ذره بینی بررسی می شود چطور حقوق هایی این چنین داده می شود.

باید پرسید این مدیران کدام اقدام خارق العاده را انجام می دادند که مستحق دریافت این چنین حقوق هایی بودند. به قول معروف معلوم نیست کدام زمین را آباد کرده یا کدام کوه را جابجا کرده اند که چند صد برابر کشاورزان که آبادگران زمین هستند و یا کارگزاران معادن که جابجا کننده کوه ها هستند حقوق دریافت می کنند. البته شاید این اقدامات دولت برای خود دولتمردان توجیه داشته باشد.

چرا که جلب این چند رای آقایان مدیر هم برای انتخابات سال بعد غنیمتی است؛ چرا که عملکرد قابل دفاعی برای سال بعد ندارند. عملکردی مخفی کارانه که شاید در ایام پیش رو پیدا و پنهان انها مشخص شود. پیدا و پنهانی که از چند بانک و چند بیمه بیرون امده و معلوم نیست اگر خودروسازی ها و شهرداری ها یا همه بانک ها فیش هایشان منتشر شود چه ابعادی خواهد داشت.

علی توسلی، دبیر جامعه اسلامی دانشگاه بناب

انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تایید تمامی محتوای آن توسط «خبرگزاری دانشجو» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است

snn.ir

snn.ir .

 

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب