دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
برای مقابله با ویروس کرونا چگونه باید به خانواده و همکلاسی هایمان کمک کنیم؟

برای مقابله با ویروس کرونا چگونه باید به خانواده و همکلاسی هایمان کمک کنیم؟ را از سایت نکس ایران دریافت کنید.

شش راهکار برای والدین: چگونه در هنگام شیوع بیماری کرونا از فرزندان خود حمایت کنید؟

برای مقابله با ویروس کرونا چگونه باید به خانواده و همکلاسی هایمان کمک کنیم؟

بازگشت به صفحه بیماری ویروس کرونای ۲۰۱۹

بیماری کرونا موجب ایجاد احساساتی نظیر اضطراب، استرس و عدم اطمینان می گردد. این احساسات به ویژه در میان کودکان و نوجوانان، در سنین مختلف، بیشتر دیده می شوند. اگرچه کودکان به طرق مختلف به این احساسات واکنش نشان می دهند اما بطور کلی در مواجه با رویدادهایی همچون تعطیلی مدارس و لغو برنامه ها و دوری از دوستان ، بیش ازپیش به حمایت های عاطفی نیاز دارند.

ما با روانشناس متخصص نوجوانان، نویسنده کتابهای پرفروش و ستون‌نویس ماهنامه نیویورک تایمز دکتر لیزا دامور درباره اینکه چگونه می‌توانید شرایط در خانه را حین این «تجربه جدید و گذرا» عادی‌سازی کنید، صحبت کرده‌ایم.

۱. برای صحبت با فرزندتان پیش‌قدم شوید و با آرامش درباره بیماری صحبت کنید

دکتر دامور توصیه می کند که «والدین بایستی در صحبت با فرزندان خود درباره بیماری کرونا و نقش مهمی که  وی در حفظ سلامتی خود دارد، پیش قدم شده و با آرامش در این باره با آنها صحبت کنند. به آنها بگویید که شاید خود شما یا هریک از اعضای خانواده نشانه‌های بیماری را که اغلب هم شبیه سرماخوردگی عادی یا آنفولانزاست، در خود احساس کنید، و نیازی نیست که از این احتمال ترس بی‌مورد به خود راه دهند. والدین باید فرزندان خود را تشویق کنند که اگر حالشان خوب نیست یا اگر احساس نگرانی درباره این بیماری دارند با آنها صحبت کنند و کمک بخواهند.»

«بزرگسالان باید این واقعیت را که کودکان ممکن است درمورد این بیماری عصبی و نگران باشند،  درک نموده و با کودکان همدلی کنند. به  فرزندان خود مرتباً اطمینان بدهید که بیماری کرونا به خصوص برای کودکان و نوجوانان معمولاً خفیف می‌باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که نشانه های بیماری کرونا قابل درمان هستند. همینطور می‌توانیم به کودکان یادآوری کنیم که کارهای موثر زیادی می‌توانیم انجام دهیم که هم خود و هم دیگران را ایمن نگه‌داریم و احساس کنیم که  بر شرایط بوجود امده مسلط هستیم، از جمله شستشوی مرتب دستها، لمس نکردن صورت و حفظ فاصله اجتماعی.»

«کار دیگری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که از فرزندان خود بخواهیم به دیگران و شرایط سایر افراد فکر کنند. مثلاً می‌توانیم به فرزندمان بگوییم: "ببین می‌دانم که واقعاً نگران ابتلا به این بیماری هستی، ولی این که از تو می‌خواهیم این کارها را انجام بدهی، دستهایت را بشویی و در خانه بمانی، برای این است که به این ترتیب، درواقع از سایر افراد جامعه‌مان مراقبت کرده‌ایم. یعنی این که ما به اطرافیان مان فکر می‌کنیم و اهمیت می‌دهیم.»

۲. یک برنامه منظم روزانه داشته باشید

دکتر دامور می‌گوید: «کودکان نیاز به برنامه منظم روزانه دارند.. همین و بس. و  آنچه همه ما باید هرچه سریع‌تر انجام بدهیم، تهیه یک برنامه منظم روزانه است تا به همه ما در انجام کارهای روزانه کمک نماید. به والدین موکدا توصیه می‌کنم که برنامه روزانه منظمی  برای فرزندان خود درنظر بگیرند که شامل زمان بازی و استفاده از موبایل و ارتباط با دوستان‌شان نیز باشد، و حتماً زمانهایی برای دوری ازتکنولوژی و کمک در کارهای خانه درنظر داشته باشند. باید فکر کنیم که چه چیز برایمان با‌‌‌ارزش است و برنامه منظم مورد نظرمان را طبق آن ارزش‌ها وضع کنیم.

حفظ یک برنامه منظم و قابل پیش بینی می تواند در کودکان احساس آرامش خاطر بوجود اورد، به نحوی که بدانند چه زمان باید به کارهای ضروری بپردازند و چه زمان را به بازی سپری کنند.

دکتر دامور پیشنهاد می‌دهد که درکارها فرزندان‌تان را نیز مشارکت دهید. «برای کودکان 10 و 11 ساله یا بزرگتر، پیشنهاد می‌کنم که از خود کودک کمک بگیرید و برنامه روزانه را با هم طراحی کنید. (پیشنهاد می‌کنم برنامه روزانه کودکان 10 و 11 ساله و یا بزرگتر را با مشارکت خودشان تنظیم نمایید،) با آنها درمورد کارهایی که باید در برنامه روزانه‌شان انجام دهند، صحبت کنید و ببینید که آنها چطور برای خودشان برنامه‌ریزی می‌کنند. درمورد بچه‌های کوچکتر، بسته به این که چه کسی مراقب آنهاست (چون ممکن است که هر دو والد در خانه نباشند) طوری برنامه‌ریزی کنید که همه کارهای مهمی  که باید انجام شود درنظر گرفته شوند: تکالیف درسی و تمام کارهای خانه که باید در آن کمک کنند. درمورد برخی خانواده‌ها به نظر می‌رسد که شروع انجام برنامه از ابتدای صبح برای فرزندان بهتر است. ولی بعضی خانواده‌ها ممکن است ترجیح بدهند که کمی دیرتر شروع کنند تا بتوانند بیشتر بخوابند و از خوردن صبحانه در کنار هم لذت ببرند.» والدینی که در طی روز نمی‌توانند بر فعالیت‌های فرزندان خود نظارت داشته باشند ، می‌توانند با هم فکری با مراقب کودک  برنامه مناسبی برای کودک تهیه نمایند. هماهنگ کنند که چطور به نحو بهتری برنامه‌ریزی کنند.

منبع مطلب : www.unicef.org

مدیر محترم سایت www.unicef.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

دانش‌آموزان برای مقابله با کرونا چگونه به خانواده و هم‌کلاسی‌ها کمک کنند؟ - ایسنا

برای مقابله با ویروس کرونا چگونه باید به خانواده و همکلاسی هایمان کمک کنیم؟

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح شنبه (۱۵ شهریور) در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت ویدئویی در یکی از مدارس پسرانه تهران برگزار شد، پرسش مهر سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ را به موضوع نحوه همیاری و کمک دانش‌آموزان به همکلاسی‌ها، هم مدرسه‌ای‌ها، دوستان و اعضای خانواده دانش‌آموزان برای مقابله با کرونا اختصاص داد و از دانش آموزان سوال کرد: «برای مقابله با ویروس کرونا چگونه باید به خانواده و هم‌کلاسی های خودتان کمک کنید؟»

رئیس‌جمهور مخاطب پرسش خود را  ۱۴.۵ میلیون جمعیتی معرفی کرد که امروز آغاز سال تحصیلی خود را جشن می گیرند و گفت: امیدوارم بهترین پاسخ ها را از سوی دانش آموزان دریافت کنیم.

این پرسش هشتمین و آخرین پرسش مهری است که از سوی روحانی طرح می‌شود. امسال بیست‌ویکمین سال اجرای طرح پرسش مهر است.

به گزارش ایسنا، هر ساله روسای جمهور با هدف پرورش روحیه پرسشگری و توانایی نقد و تحلیل پدیده‌ها، ایجاد تعامل بیشتر میان معلمان و دانش‌آموزان، ایجاد نشاط، شادابی و تحرک بیشتر در مدارس، ترویج و تقویت امر تحقیق و پژوهش در آموزش و پرورش، گسترش و تقویت فعالیت‌های گروهی و کشف، رشد و پرورش استعدادهای بالقوه در مراسم گشایش مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید خطاب به دانش‌آموزان کشور، پرسشی با عنوان «پرسش مهر» مطرح می‌کنند.

انتهای پیام

منبع مطلب : www.isna.ir

مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

دانلود برنامه مخصوص اندروید

دانلود برنامه مخصوص اندروید

سال تحصیلی جدید سال نظم و انضباط دقیق‌تر برای دانش آموزان است/ دوگانگی سلامت و آموزش نادرست است/ سلامت دانش آموزان باید اولویت اول ما باشد/ رعایت دقیق اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای دانش آموزان ضروری است/ سوال مهر امسال؛ برای مقابله با ویروس کرونا چگونه باید به خانواده و همکلاسی های خود کمک کنید؟

برای مقابله با ویروس کرونا چگونه باید به خانواده و همکلاسی هایمان کمک کنیم؟

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی 1400-1399 با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به دانش آموزان، معلمان و خانواده‌های آنان اظهار داشت: امسال رسالت و وظایف سخت‌تر و سنگین‌تری بر دوش فداکاران صحنه علم و دانش و پیشرفت و تعالی کشور قرار دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز بعد از گذشت هفت ماه از تعطیلی مدارس سراسر کشور، آغاز سال تحصیلی جدید رنگ و بوی دیگری خواهد داشت، گفت: امسال معلمان، مدیران مدارس و همه مقامات مسوول در وزارت آموزش و پرورش در آزمون بزرگی قرار دارند تا وظایف خود را دقیق‌تر و سخت‌تر از سالهای گذشته به انجام برسانند.

دکتر روحانی با تاکید بر اهمیت جریان داشتن علم و  دانش و آموزش در کشور در کنار سلامت مردم و حیات جامعه اظهارداشت: همانطور که در ماههای گذشته ثابت کردیم دوگانگی نان و جان و سلامت و دیانت ناصحیح است، امروز هم به مدد همه خانواده‌ها، دانش‌آموزان و معلمان گرانقدر ثابت می‌کنیم که دوگانگی سلامت و آموزش هم نادرست است البته همواره و در طول سالیان گذشته نیز یکی از دغدغه‌های اصلی نظام آموزش و پرورش کشور، سلامت دانش آموزان بوده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه آموزش و پرورش همواره به دنبال آن بود که با بهترین بیان کمک آموزشی و بهترین کتاب‌ها بتواند نوجوانان و جوانان کشور را به مقصد عالی در عرصه علم و دانش و فراگیری و مهارت برساند، گفت: امسال قطعا اهمیت این دغدغه‌ها بیشتر از گذشته خواهد بود و سلامت دانش آموزان به دلیل وجود دشمن طبیعی یعنی ویروس کرونا باید با دقت بیشتری انجام شود و این مسوولیت سنگین بر دوش والدین، دانش آموزان، مدیران و معلمان سرافراز کشور است.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه آغاز علم و دانش در کشور به معنای آن است که حتی در سخت‌ترین شرایط هم آموزش تعطیل نخواهد شد، گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی و در بمباران شهرها نیز آموزش دانش آموزان تعطیل نگردید و دانش آموزان علیرغم سختی‌ها روند تحصیل و آموزش را در مدارس آموختند.

 رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آموزش توقف ناپذیر است، تصریح کرد: هر کسی که معتقد است آموزش باید تعطیل شود یعنی پیشرفت، رشد و تعالی کشور متوقف شود.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه معلمان در سال تحصیلی جدید علاوه بر رسالت همه ساله خود، وظایف جدیدی هم بر دوش دارند، اظهارداشت: اولین وظیفه معلمین عزیز موضوع مقابله با ویروس کرونا و مهارت آموزش دانش آموزان برای سلامت‌شان است. یعنی قبل از آنکه هر درسی در کلاس آغاز شود باید توصیه اصلی معلمین رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد و از 35 دقیقه کلاس 5 دقیقه آن به موضوع دقت در امر سلامت و اولویت سلامت باشد.

رئیس جمهور وظیفه دیگر معلمان را رفع اضطراب و نگرانی از دانش آموزان و خانواده آنان دانست و گفت: وجود اضطراب در خانواده‌ها و در ذهن دانش آموزان مانع از آن می‌شود که دانش آموزان بتوانند کلاسهای درس را با قدرت، آرامش و دقت پیگیری کنند لذا از همه معلمان می‌خواهم که به دانش آموزان آرامش بدهند.

دکتر روحانی افزود: از آنجایی که سال تحصیلی جدید سبک و سیاق جدیدی به خود می‌گیرد لذا وظیفه دیگر معلمان این است که آموزش را به طور خلاصه و با بهترین و شیواترین بیان و در کمترین زمان ارائه دهند چرا که آموزش امسال با سالهای دیگر متفاوت است و چه بسا معلمین مجبور شوند برخی از تکالیف دانش آموزان را به خانه محول کنند.

رئیس جمهور گفت: هنر ما این است که همه دانش آموزان همه روزه به صورت فیزیکی یا از طریق فضای مجازی در کلاس حضور داشته باشند لذا از آنجایی که امسال سال ویژه‌ای در نحوه آموزش برای دانش آموزان است باید وسایل و امکانات لازم فراهم شود تا آموزش از طریق فضای مجازی و صدا و سیما نیز به بهترین شکل انجام شود.

دکتر روحانی با تاکید مجدد بر اولویت سلامت دانش آموزان و توجه معلمین و مدیران مدارس به این موضوع اظهارداشت: بی تردید اگر شبهه‌ای بر سلامت دانش آموزان وجود داشته باشد باید آنان را به منزل برگردانند و اگر اعضای خانواده به ویروس مبتلا شده‌اند حق ندارند فرزند خود را به مدرسه بفرستند.

رئیس جمهور گفت: سال تحصیلی جدید با تمام سالهای یک قرن گذشته متفاوت است و باید با دقت، فداکاری، ایثار و نظم و انضباط بیشتر همراه باشد.

دکتر روحانی با بیان اینکه سال تحصیلی جدید سال انضباط دقیق دانش آموزان است، گفت: امسال سال نظم و انضباط دقیق برای دانش آموزان است و می‌تواند برای زندگی و ادامه رشد آنان بسیار موثر باشد.

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد: معلمین و مدیران مدارس و خانواده دانش آموزان در سلامت فرزندان جامعه کوشا باشند که هیچ مشکلی در هفته‌ها و ماههای آینده به خاطر بازگشایی مدارس به وجود نیاید.

متن کامل سخنان دکتر روحانی به این شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

آغاز سال تحصیلی امسال بعد از 7 ماه تعطیل بودن مدارس سراسر کشور، رنگ و بوی دیگری خواهد داشت.

امسال با مسئولیت سخت‌تر و سنگین‌تر بار آموزش دانش‌آموزان سراسر کشور را بر دوش می‌گیریم.

معلمان عزیز، مدیران مدارس، همه مقامات مسئول وزارت آموزش و پرورش و همه ما امسال در یک آزمون بزرگی قرار گرفتیم تا وظیفه‌مان را دقیق‌تر و سخت‌تر از سال‌های گذشته به انجام برسانیم.

برای ما بسیار مهم است که در کنار زندگی مردم، حیات جامعه و سلامت مردم و جامعه، روند علم و دانش و آموزش در کشور جریان داشته باشد.

همانطور که در ماه‌های گذشته ثابت کردیم، دوگانگی نان و جان دروغ و دوگانگی سلامت و دیانت ناصحیح است، امروز هم به مدد همه خانواده‌ها و دانش‌آموزان عزیز و معلمان گرانقدر ثابت می‌کنیم دوگانگی "سلامت و آموزش" و "خانه و مدرسه" نادرست است. ما سال تحصیلی را با دقت بیشتر در امر سلامت آغاز می کنیم. این نکته روشن است که یکی از دغدغه‌های آموزش و پرورش در طول سالیان دراز گذشته، همیشه سلامت دانش آموزان بوده است.

قبل از اینکه دانش‌آموزی  وارد مدرسه شود، غربالگری‌هایی که انجام می‌گرفت به معنای دغدغه آموزش و پرورش برای سلامت کودکان و دانش‌آموزان عزیز ما بود و همیشه این دغدغه برای مسوولان بخش آموزش بوده که با بهترین بیان، بهترین کمک آموزشی و بهترین کتاب بتوانند نوجوانان و جوانان عزیز ما را به مقصد عالی‌شان که علم و دانش و فراگیری و مهارت است، برسانند و امسال این دقت‌ها بیشتر خواهد بود.

سلامت دانش‌آموزان به دلیل حضور یک دشمن طبیعی در میان جامعه یعنی ویروس کرونا با دقت بیشتری باید مد نظر قرار بگیرد. اینبار بر دوش پدران، مادران، خانواده، مدیران و بر دوش معلمان سرافراز ما است.

امروز علم و دانش آغاز می‌شود تا بگوییم که آموزش در کشور ما در سخت‌ترین شرایط تعطیل نخواهد شد.

ما در 8 سال جنگ تحمیلی آموزش را تعطیل نکردیم.در روزهای سخت بمباران شهرها، آموزش را تعطیل نکردیم و دانش‌آموزان ما علیرغم سختی‌ها راهی مدرسه و درس اموزی شدند.

امسال ضمن تبریک سال تحصیلی به همه دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌های عزیزشان، محضر معلمین عزیز عرض می‌کنم که رسالت و وظایف سخت‌تر و سنگین‌تری امسال بر دوش همه شما عزیزان و فداکاران صحنه علم و دانش و پیشرفت و تعالی کشور است.

هرکس که معتقد است آموزش باید تعطیل شود معنایش این است که معتقد است پیشرفت کشور و رشد و تعالی نوجوانان و جوانان باید متوقف شود در حالی که آموزش توقف‌ناپذیر است.

فراگیری در شرایط مختلف توقف‌ناپذیر است اما در سال جدید معلمین عزیز ما علاوه بر رسالت و وظیفه همه ساله‌شان، وظایف جدیدی را نیز بر دوش دارند.

اولین وظیفه معلمین عزیز ما مسأله مقابله با ویروس کروناست. در مدرسه، مدیر و معلم سنگین‌ترین بار را بر دوش دارند البته همه دانش‌آموزان عزیز ما و خانواده‌های آنها نیز کمک خواهند کرد.

مهارت‌آموزی دانش‌آموزان برای سلامت‌شان در شرایط کرونا، یکی از وظایف مهم معلمین عزیز ماست. یعنی قبل از آنکه هر درسی در کلاسی آغاز شود، ستاد ملی کرونا و همه ما از معلمین عزیز می‌خواهیم که آغاز همه کلاس ها را با توصیه بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی آغاز کنند و در هر کلاسی سوالات دانش‌آموزان در زمینه سلامت آنها و مقابله با کرونا، محل بحث قرار گیرد. از این 35 دقیقه کلاس، 5 دقیقه‌اش دقت در امر سلامت و اولویت سلامت در آغاز هر کلاس باشد.

مسأله دوم که به عنوان بار سنگین بر دوش معلمین عزیز ما است، رفع اضطراب می باشد. ایجاد اضطراب در جامعه و نگرانی در میان خانواده‌ها، نگرانی در ذهن دانش‌آموز ایجاد می کند و مانع آن می‌شود که بتواند موضوعات کلاس های درس را در سال تحصیلی با قدرت، با آرامش و با دقت پیگیری کند.

از همه معلمین عزیز خواهش می‌کنم به دانش‌آموز آرامش بدهید تا اضطرابی در دل نداشته باشند، اگر بهداشت را مراعات کنیم، اگر نظافت مد نظر ما باشد، ضدعفونی کلاس، ضدعفونی یا شستن دست‌ها، استفاده مداوم از ماسک و رعایت فاصله می‌تواند ما را از این بیماری مصون بدارد، معلمین عزیز ما باید ضمن مهارت‌آموزی آرامش را در دل نوجوان‌های ما بوجود بیاورند.

وظیفه سومی که امسال بر دوش معلمین عزیز ما است اینکه در امسال آموزش سبک و سیاق جدیدی به خود می‌گیرد.

کوتاه و خلاصه کردن و کپسولی کردن آموزش، با بهترین بیان و شیوا‌ترین بیان در کمترین زمان، این اساس آموزش امسال است.

آموزش امسال متفاوت است با سال‌های دیگر ممکن است معلمین ما مجبور شوند برخی از تکالیفی که قبلاً دانش آموز در کلاس انجام می‌داده آن را به خانه محول کنند و آن تکالیف را در خانه انجام دهد بنابراین پدران و مادران باید یاری و کمک دانش‌آموزان عزیز باشند که همیشه بوده‌اند و امسال بیشتر.

ممکن است در مدارسی کلاس‌ها برای دانش‌آموزان به علت جمعیت کلاس و لزوم رعایت فاصله‌گذاری یک روز در میان باشد، بتوانیم وسایلی را فراهم کنیم که دانش‌آموز در آن روزی که در مدرسه نیست از طریق فضای مجازی در کلاس حضور داشته باشد.

هنر ما این است که همه دانش‌آموزان در ساعت مدرسه، همه روزه در کلاس حضور داشته باشند، یا حضور فیزیکی و یا حضور از طریق فضای مجازی و بنابراین کلاس به طور کامل برگزار می‌شود.

برخی در خدمت معلم و در مدرسه و برخی در منزل از طریق فضای مجازی یا از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی و بنابراین امسال، سال ویژه‌ای در نحوه آموزش برای دانش‌آموزان عزیز ما است.

من از معلمین عزیز و بزرگوار و مدیران خواهش می‌کنم موضوع سلامت دانش‌آموزان و عزیزان و فرزندان ما به عنوان اولویت اول باشد. اگر شبهه‌ای در سلامت دانش‌آموز است لطفاً آن را به منزل برگردانید اگر اعضای خانواده‌ای به کرونا شده‌اند، حق ندارند فرزند عزیز خودشان را به مدرسه بفرستند.

همانطور که خودشان در خانه باید 2 هفته قرنطینه باشند، فرزندان عزیز آنها در خانه قرنطینه باشند و از طریق رادیو، تلویزیون و فضای مجازی از کلاس بهره‌مند شوند.

بنابراین سال تحصیلی جدید امسال با تمام سال‌های تحصلی یک قرن گذشته متفاوت است.

سال تحصیلی که به پایان قرن متصل می‌شود. سال تحصیلی 99-1400 که نیمی از این سال تحصیلی در سال 1400 است که آخرین سال قرن چهاردهم ماه است و قرن پانزدهم هجری شمسی آغاز خواهد شد.

بنابراین سال جدید با شیوه و دقت جدید، ایثار و فداکاری بیشتر و  با نظم و انضباط بیشتر توام است.

نکته آخرم امسال سال انضباط دقیق دانش‌آموزان است؛ چیزی شبیه پادگان‌های آموزشی نیروهای مسلح، همیشه در کلاس‌ها و مدرسه انضباط یک اصل بوده، اما امسال اصل مهم است.

یعنی دانش‌آموزان حتماً باید فاصله اجتماعی را مراعات و در موقع ورود و خروج مراقب باشند که تراکم و ازدحام ایجاد نشود و در مسیر منزل تا مدرسه باید اصول بهداشتی را مراعات کنند. پس امسال، سال نظم و انضباط دقیق برای دانش‌آموزان عزیز ماست که این می‌تواند برای آینده زندگی ما و ادامه رشد جامعه ما بسیار مؤثر باشد.

سوال مهر امسال هم در همین زمینه است، سوال من از دانش‌آموزان این است، دانش‌آموزان عزیز در سراسر کشور خطاب من به 14.5 میلیون جمعیتی است که امروز آغاز سال تحصیلی خود را جشن می‌گیرند.

عزیزان و فرزندان من برای مقابله با ویروس کرونا، چگونه باید به خانواده خودتان و همکلاسی‌های خودتان کمک و یاری کنید؟

نحوه یاری و کمک شما به همکلاسی‌ و همدرسه‌ای و دوستان و اعضای خانواده‌تان به عنوان سوال مهر امسال ماست که امیدوارم بهترین پاسخ‌ها را از طرف دانش‌آموزان عزیز دریافت بکنیم.

برای همه شما سالی پر از شکوفایی، حرکت در مسیر علم و دانش، انضباط و دقت برای سلامت، آرزو می‌کنم و امیدوارم آنچنان معلمین و مدیران و خانواده‌ها در سلامت فرزندان و خود عزیزان ما در سلامت خودشان کوشا باشند که هیچ مشکلی در هفته‌های آینده و ماه‌های آینده از بازگشایی مدارس در کشور نداشته باشیم.

شاد و موفق و پیروز باشید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

منبع مطلب : www.president.ir

مدیر محترم سایت www.president.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی