دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶
چند روز بعد از نزديكي آزمايش بارداري مثبت مي شود؟

چند روز بعد از نزديكي آزمايش بارداري مثبت مي شود؟ را از سایت نکس ایران دریافت کنید.

چند روز بعد از نزدیکی آزمایش بارداری مثبت می شود؟

بهترین زمان برای آزمایش خون بارداری زمانی است که پریودی شما به تاخیر افتاده باشد. اگر پریودی شما نامنظم است یا به پریودی خود توجه نکرده اید، تا زمانی که طولانی ترین چرخه قاعدگی را رد نکره اید آزمایش انجام ندهید. به عنوان مثال، اگر چرخه های شما بین 30 تا 36 روز باشد، بهترین زمان برای آزمون، روز 37 یا بعد است.

گاهی اوقات روز دهم تا چهاردهم نیز برای انجام تست و گرفتن نتیجه مثبت زود می باشد. زیرا بارداری چند روز پس از تخمک گذاری و لقاح در رحم انجام می شود. در واقع، اسپرم می تواند در بدن انسان تا پنج روز زنده بماند. اگر چند روز قبل یا بعد از تخمک گذاری نزدیکی جنسی نامطمئن داشتید، به طور قطع در روزی که نزدیکی جنسی داشته اید باردار نشده اید. بارداری احتمالا چند روز پس از آن اتفاق می افتد. اگر در روز چهاردهم نتیجه تست منفی باشد ولی فکر می کنید باردار هستید بهتر است چند روز پس از آن دوباره تست انجام دهید. اگر نتیجه تست منفی باشد اما پریودی شما دیر شده باشد با پزشک در خصوص آزمایش خون دقیق صحبت کنید. بهترین زمان انجام تست بی بی چک یک هفته بعد از تاخیر پریودی است.   

علائم وقتی فرد باید آزمایش بارداری بدهداگر انتظار بارداری را نداشته اید اما مقاربت منظم داشته اید و با این علائم روبرو هستید ، زمان آن است که آزمایش را انجام دهید.اگر هنگام بلند شدن یا ایستادن بعد از نشستن احساس ناگهانی عصبی و عضلات به سمت انتهای ناحیه لگن خود کشیده شوید.گرفتگی بی درد و درد در ناحیه لگن.اگر چند قطره خون می بینید و چند روز قبل از دوره بعدی خود هستید.اگر احساس کردید که معده شما همیشه نفخ است.اگر به نظر می رسد سینه های شما نسبت به هر نوع لمس حساس است.چند روز پس از لانه گزینی می توانید آزمایش خون بارداری را انجام دهید؟حداقل 2 تا 3 روز بعد از لانه گزینی طول می کشد تا HCG کافی در سیستم شما تولید شود که توسط حساسیت ترین تست موجود شناسایی شود. اگر تست کردید و جواب منفی شد، نگران نباشید، فقط چند روز دیگر صبر کنید و دوباره تست را انجام دهید.چقدر طول می کشد تا hCG در ادرار تشخیص داده شود؟hCG را می توان بعد از لانه گزینی در ادرار یا خون شناسایی کرد که این اتفاق هفت (در خون) تا چهارده روز(در ادرار) پس از لقاح رخ می دهد. آزمایش کمی خون (بتا سرم) می تواند سطح hCG را به اندازه mIU / ml 1 تشخیص دهد.آیا ممکن است باردار باشید و نتیجه آزمایش حاملگی منفی باشد؟اگر ابتدای دوران بارداری باشد، ممکن است بدن شما hCG کافی تولید نکرده باشد. در این صورت، در ابتدا نتیجه منفی مشاهده خواهید کرد. همچنین، برخی از آزمونها حساسیت بیشتری نسبت به دیگران دارند و هیچ آزمونی 100 درصد دقیق نیست. چیز دیگری که باید در نظر بگیرید این است که پریودی شما دیر شده است یا خیر. بر طبق وب سایت FDA، از هر 100 زن، 10 تا 20 نفر روز بعد از قطع شدن پریود، نتیجه مثبتی از آزمایش حاملگی دریافت نمی کنند، حتی اگر حامله باشند.حتی آزمایشهایی که برای تشخیص زود هنگام بارداری انجام می شوند نیز به طور دقیق نمی تواند بارداری را قبل از تاخیر پریودی تشخیص دهد.تست های اولیه را می توان سه یا چهار روز قبل از تاخیر در پریودی آخر انجام داد. این تست ها یک فاز لوتئال 14 روزه را در نظر می گیرند که زمان بین تخمک گذاری و پریودی است.مشکل این است که ممکن است فاز لوتئال شما کوتاه تر یا طولانی تر باشد.اگر فاز لوتئال شما 12 روز باشد، چهار روز قبل از قطع پریودی نه روز پس از تخمک گذاری است. بنابراین برای شما انجام آزمایش بارداری چهار روز پیش از قطع پریودی کاری بیهوده است.اگر فاز لوتئال 15 روز را داشته باشید، چهار روز قبل از قطع پریودی، 12 روز پس از تخمک گذاری است. هنوز هم مقدار هورمون های شما به قدر کافی نیست، اما شانس بیشتری نسبت به افرادی که فاز کوتاه دارند، خواهید داشت.اگر شما تزریق hCG مانند Ovidrel داشته اید، نباید تست بارداری را زود انجام دهید.آزمایش زودهنگام ممکن است بقایای داروهای باروری را تشخیص دهد.

مزایای انجام آزمایش خون بارداری  -  می توان بارداری را زودتر از آزمایش ادرار تشخیص داد. در واقع 12-7 روز بعد از لقاح، بارداری تشخیص داده می شود.   -  می توان غلظت هورمون hCG را در خون اندازه گیری کرد (این اطلاعات به پزشک کمک می کند به تشخیص بیماری ها در طول بارداری بپردازد).معایب انجام آزمایش خون بارداری  -  از آزمایش ادرار گران تر است.  -  تعیین نتیجه آزمایش زمان بر است.  -  باید در مطب پزشک انجام شود.نتایج نادرست آزمایش بارداریاگر آزمایش بسیار زود انجام شود، ممکن است گونادوتروپین کوریونیک انسان (hCG) را حتی در هنگام بارداری به درستی تشخیص ندهد. برای تست مثبت، حداقل 7 روز پس از لقاح آزمایش انجام دهید. در اغلب موارد، زمانی که یک زن دوره خود را از دست داده است، اگر حامله باشد، آزمایش مثبت خواهد بود. سطح گنادوتروپین کوریونی انسان (hCG)  بیشتر از حد نرمال نشان دهنده موارد زیر می باشد:  -   تومور جفت با مرگ جنین  -   حاملگی چندقلو، مانند دوقلو یا سه قلو  -   سرطان تخمدان و سایر انواع سرطان در برخی موارد   -  حاملگی طبیعی  -   خون یا پروتئین در ادرار، که می تواند در نتیجه تداخل ایجاد کند  -   استفاده از داروها برای جلوگیری از تشنج، دارو برای درمان سندرم پارکینسون یا داروهای فنوتیازین مانند کلرپرمازین توسط مادرسطوح گونادوتروپین کوریونیک انسان (hCG) کمتر از حد نرمال نشان دهنده موارد زیر می باشد:  -  حاملگی خارج از رحم   -  سقط جنین

معنی نتایج آزمایش بارداری چیست؟مهم این است که بدانید نتیجه مثبت یا منفی چیست. اگر نتیجه مثبت باشد، باردار می باشید. در موارد بسیار نادر، ممکن است نتیجه مثبت کاذب باشد. این بدان معنی است که باردار نیستید اما آزمون می گوید باردار هستید. اگر در ادرار خون یا پروتئین باشد، ممکن است نتیجه مثبت کاذب دیده شود. بعضی داروهای خاص مانند آرام بخش، ضد انسداد یا خواب آور نیز ممکن است نتایج مثبتی ایجاد کنند. اگر نتیجه منفی دریافت کنید احتمالا باردار نخواهید بود. با این حال، ممکن است هنوز حامله باشید اگر:  -   تاریخ انقضای آزمون گذشته باشد.  -   آزمون را به روش اشتباه انجام داده باشید.  -   خیلی زود آزمایش کرده باشید  -   ادرار شما بیش از حد رقیق باشد، زیرا مقدار زیادی مایع قبل از آزمایش نوشیده اید.  -   داروهای خاصی مثل دیورتیک ها یا آنتی هیستامین مصرف کرده باشید.- اگر نتیجه تست حاملگی منفی است، ظرف یک هفته آینده مجددا آزمایش انجام دهید. برخی از آزمایشهای حاملگی خانگی آزمایش دوباره را بدون توجه به نتیجه توصیه میکنند.- اگر دو نتیجه متفاوت کسب کردید با دکتر تماس بگیرید. آزمایش خون ایده خوبی برای تایید نتایج است.

منبع مطلب : niniban.com

مدیر محترم سایت niniban.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

بهترین زمان آزمایش بارداری بعد از نزدیکی

چند روز بعد از نزديكي آزمايش بارداري مثبت مي شود؟

هر چند بارداری می تواند با علائمی همراه باشد اما برخی مادران به دلیل مشغله های ذهنی و کاری شان از تغییرات بدن خود غافل می شوند. در این صورت یک آزمایش خون بارداری آنها را مطمئن خواهد کرد.

انواع آزمایش بارداری

دو نوع تست یا آزمایش بارداری داریم. یک نوع تست نمونه برداری از ادرار و نوع دیگر آن از خون است. هر دو آزمایش حضور هورمون گنادوتروپین جفتی انسان (HCG) را تشخیص می‌دهد. هورمون HCG به وسیله جفت مدت کوتاهی بعد از قرار گیری جنین در رحم ترشح می‌شود و سریعا در بدن شما طی چند روز ابتدایی بارداری ترشح هورمونی را بالا می برد.

دو نوع اصلی برای آزمایش بارداری وجود دارد که عبارتند از:

آزمایش ادرارآزمایش خون بارداری

این تغییر سریع هورمون HCG عامل اصلی ایجاد علائم بارداری است که با یک آزمایش بارداری به سرعت وضعیت باردار بودن یا نبودن تان مشخص می شود.

انواع آزمایش خون بارداری

آزمایش خون می تواند به شما بگوید که حدود شش تا هشت روز پس از تخمک گذاری باردار هستید یا نه. پزشکان برای بررسی بارداری از دو نوع آزمایش خون استفاده می کنند:

آزمایش خون کمی (یا آزمایش بتا hCG)

این آزمایش مقدار دقیق hCG را در خون شما اندازه گیری می کند. بنابراین می تواند مقادیر کمی hCG را نیز پیدا کند. این کار را بسیار دقیق می کند.

آزمایش کیفی hCG

آزمایش های کیفی خون hCG فقط بررسی می‌کند که آیا هورمون بارداری وجود دارد یا نه. بنابراین جواب بله یا خیر می دهد. این آزمایش خون تقریباً به اندازه آزمایش ادرار دقیق است.

تفسیر آزمایش خون بارداری

برای تفسیر آزمایش خون بارداری باید به سطح هورمون HCG در برگه نتیجه آزمایش خود دقت کنید. هورمون HCG در واحد بین المللی میلی بر میلی لیتر ارزیابی می شود. میزان نرمال این هورمون در قبل از بارداری و اوایل بارداری به صورت زیر است:

سطح طبیعی هورمون HCG در دوران غیربارداری

سطح طبیعی هورمون hCG در زنانی که باردار نیستند کمتر از ۵ mlU/ml است. اگر سطح طبیعی HCG بالاتر از حد نرمال باشد علت های مختلفی دارد.

میزان هورمون hcg در اوایل بارداری

سطح هورمون HCG بالاتر از ۲۵mlU/ml به معنی بارداری است.

جواب ازمایش خون بارداری مثبت

بنابراین اگر در برگه آزمایشتان سطح این هورمون بیشتر از ۲۵ بود به احتمال زیاد شما باردار هستید.

جواب آزمایش خون بارداری منفی

بنابراین اگر در برگه آزمایشتان سطح این هورمون کمتر از ۵ بود به احتمال زیاد شما باردار نمی‌باشید.

میزان هورمون hcg در بارداری

در جدول زیر میزان این هورمون را در هفته‌های مختلف بارداری مشاهده می‌کنید:

بهترین زمان برای دادن آزمایش خون بارداری

بهترین زمان آزمایش خون بارداری ۷ الی ۱۲ روز بعد از لقاح است. این مسئله یکی دیگر از مزیت های آزمایش خون است. شما می توانید این آزمایش را خیلی زودتر از آزمایش بارداری ادرار انجام بدهید. اصولاً آزمایش ادرار پاسخ مثبت را تا ۲ هفته بعد از لقاح و یا یک روز پس از اولین قاعدگی نشان نمی دهد.

چه زمانی برای آزمایش خون بارداری مناسب است؟

شما می توانید با این آزمایش پاسخ دقیق را ۷ الی ۱۲ روز بعد از لقاح تشخیص دهید چون این آزمایش مقدار های کوچک هورمون HCG را هم تعیین می کند.آزمایش خون بارداری ۷ الی ۱۲ روز بعد از لقاح، بارداری شما را زودتر از سایر روش‌های آزمایش بارداری تشخیص می دهد.

فواید آزمایش خون بارداری

این آزمایش، بارداری شما را زودتر از آزمایش های دیگر تشخیص می دهد. به طوری که هفت تا ۱۲ روز پس از نزدیکی، بارداری شما مشخص می شود.می تواند غلظت هورمون hCG را در خون شما را اندازه گیری کند (این اطلاعات مفیدی برای ردیابی برخی مشکلات در دوران بارداری است)

توجه: دقت آزمایش خون بارداری، تقریبا ۹۹ درصد صحیح است، بنابراین تقریبا همیشه این آزمایش دقیق و درست است.توجه: اگر جواب منفی باشد، شما بهتر است مدتی بعد بار دیگر آزمایش را تکرار کنید، ممکن است یک دوره از قاعدگی شما گذشته باشد.

در آزمایش خون بارداری تمرکز هورمون HCG را در خون شما اندازه گیری می کند. (خروجی این آزمایش اطلاعات پر کاربرد را در اختیار پزشک قرار می دهد تا تست بارداری دقیق تر و در صورت وجود مشکل سریعا تشخیص داده شود.)

مضرات آزمایش خون بارداری

این آزمایش گران تر از آزمایش ادرار است.مدت زمان بیشتری طول می کشد تا جواب آزمایش آماده شود.باید در مطب پزشک انجام شود.

چند روز بعد از نزدیکی آزمایش بارداری مثبت می شود؟

این آزمایش بلافاصله بعد از نزدیکی قادر به نشان دادن بارداری نیست، این آزمایش برای عملکرد درست نیازمند hCG، هورمون بارداری کافی در بدن شما خواهد بود. این هورمون تا چند روز پس از قرار گیری تخم بارور شده در رحم پدیدار نخواهد شد. این قرار گیری 6 تا 12 روز بعد از تخمک گذاری رخ می دهد.

به طور معمول بارداری تا زمان پریود قابل تشخیص نخواهد بود (بعضی از زنان نتیجه مثبت را حتی تا چند روز بعد از یک پریود جا افتاده نشان نمی دهند). در حالی که در بعضی زنان می توانند خیلی زود به سنجش حاملگی بپردازند و جواب مثبت آزمایش را چند روز زودتر از پریود خود دریافت کنند. با این حال، این موضوع برای بیشتر زنان رخ نمی دهد.

آزمایش بارداری منفی

آیا تا به حال در مورد آزمایش بارداری منفی اشتباه چیزی شنیده اید؟ این آزمایش زمانی رخ می دهد که شما باردار هستید، اما جواب این آزمایش شما منفی است و سپس جواب تکرار آزمایش پس از چند روز مثبت می شود. این موضوع بیشتر زمانی رخ می دهد که زنان آزمایش خود را پیش از زمان پریود خود انجام می دهند.

یکی از برندهای این آزمایش در مورد دقت آزمایش خود می گوید (این برند ادعای دقت 99 درصد دارد): 4 روز پیش از پریود، دقت آزمایش 63 درصد است، 3 روز بعد از پریود دقت آزمایش 83 درصد است، یک یا دو روز قبل از پریود دقت آزمایش 93 درصد است. بنابراین دقت آزمایش زمانی که از دوره پریود شما می گذرد در بالاترین سطح ممکن قرار دارد.

میزان دقت آزمایش خون بارداری

این آزمایش تقریبا ۹۹ درصد صحیح است بنابراین تقریبا همیشه این آزمایش، دقیق و درست است. علت اصلی این دقت این است که تست خون بارداری رد های بسیار کوچک هورمون HCG بارداری را شناسایی می کند و مقدار دقیق این هورمون را تشخیص می دهد.

نتایج منفی کاذب (آزمایش منفی است ، اما شما در واقع باردار هستید) معمولاً وقتی است که شما آزمایش حاملگی خون را خیلی زود انجام داده باشید. (یک قاعده سرانگشتی این است که حداقل ۷ روز پس نزدیکی طول می کشد تا جواب آزمایش مثبت باشد).

هزینه تست خون بارداری

یکی دیگر از عواملی که شما باید قبل از انجام این آزمایش در نظر بگیرید، مدتی زمانی است که جواب آزمایش شما آماده می شود و هزینه آزمایش است. قیمت و هزینه آزمایش های خانگی تقریبا ارزان هستند و شما می توانید بدون نسخه آن را تهیه کرده یا اینترنتی خرید کنید و تنها پس از چند دقیقه جواب خود را بگیرید.

آزمایش تست خون بارداری

آزمایش باید در مطب پزشک انجام شود و شما باید به مطب رفته و صبر کنید و تعدادی کار را انجام داده و در نهایت هزینه مالی و زمانی بیشتری هم پرداخت خواهید کرد.

چقدر باید صبر کنید تا پاسخ آزمایش خون بارداری آماده شود؟

بنابراین شما به مطب پزشک رفته و صبر می کنید تا نوبت تان شده و نمونه خون گرفته شود. البته هنوز تمام نشده است. خون شما به آزمایشگاه فرستاده می شود تا آنالیز شود.

مدت زمانی که به شما پاسخ بدهند بستگی به آزمایشگاه دارد و در مکان های مختلف مدت زمان متفاوتی دارد. این زمان ممکن است یک ساعت طول بکشد و بعضی اوقات هم چند روز، اما دو روز، مدت زمان معمولی است که پاسخ شما آماده می شود.

 سایت نبض ما

منبع مطلب : www.entekhab.ir

مدیر محترم سایت www.entekhab.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

از آزمایش های بارداری بیشتر بدانیم

چند روز بعد از نزديكي آزمايش بارداري مثبت مي شود؟

از آزمایش های بارداری بیشتر بدانیم

چند روز بعد از نزديكي آزمايش بارداري مثبت مي شود؟

زمانی که شما باردار باشید ، یک آزمایش بارداری میتواند حاملگی شما را تایید کند. این آزمایش میتواند در خانه یا مطب پزشک انجام شود.یک آزمایش بارداری در حدود 99 درصد قابل اطمینان است.این تست براساس اندازه گیری هورمونی به نام گنادوتروپین جفتی انسان (HCG) انجام میشود. HCG میتواند 10 تا 14 روز بعد از بارداری در خون و ادرار ظاهر شود.

اگر زنی یک عادت ماهانه خود را از دست بدهد یا دیگر علائم معمول خود را نداشته باشد ممکن است باردار باشد ، در این شرایط ، یک پیشنهاد خوب برای تایید بارداری انجام آزمایش بارداری میباشد.یک زن باید هر چه زودتر متوجه بارداری خود شود ، زیرا احتمالا باید بیشتر مراقب سلامتی خود باشد و ممکن است نیاز به ایجاد تغییراتی در روش زندگی خود داشته باشد.

نکات آزمایش های بارداری

در اینجا چند نکته کلیدی در مورد آزمایش های بارداری وجود دارد. جزئیات بیشتر در مقاله اصلی وجود دارند.

آزمایش بارداری چیست؟

یک آزمایش بارداری بر اساس اندازه گیری میزان هورمون HCG کار میکند. میزان HCG حین بارداری افزایش میابد.HCG به عنوان هورمون بارداری شناخته میشود ، زیرا این هورمون توسط سلوهایی که جفت را تشکیل میدهند و برای رویان در حال رشد تغذیه فراهم میکنند ، تولید میشود.

زمانیکه یک تخمک لقاح یافته خودش را به پوشش داخلی رحم میرساند ، این هورمون ترشح میشود.

HCG میتواند در حدود 10 تا 14 روز بعد از بارداری در خون و ادرار وجود داشته باشد. اوج میزان HCG بین هفته 8 تا 11 بارداری میباشد.

یک نتیجه بارداری زمانی منفی تلقی میشود که میزان HCG کمتر از mIU/ ml 5 (واحد بین المللی میلی بر میلی لیتر) باشد. یک نتیجه بارداری زمانی مثبت تلقی میشود که میزان HCG بالاتر یا مساوی mIU/ ml 25 باشد.

جواب مثبت یک آزمایش بارداری ، 99 درصد صحت دارد.

چگونه باید این آزمایش بارداری را انجام دهم ؟

آزمایش های بارداری شامل آزمایش ادرار یا خون میباشند. یک آزمایش ادرار میتواند در خانه توسط خود فرد انجام شود اما برای انجام آزمایش خون به یک متخصص نیاز است.

انجام آزمایش بارداری ادرار در خانه

آزمایش خانگی شامل قرار دادن ادرار روی یک نوار شیمیایی است. نتیجه در حدود 1 تا 2 دقیقه آماده است ، گرچه مارک های مختلف ممکن است زمان های مختلفی داشته باشند.

فرد ، ادرار خود را در یک ظرف جمع میکند ، یا نوار آزمایش بارداری را داخل ادرار میگذارد یا از قطره چکان استفاده میکند تا نمونه ادرار را روی نوار قرار دهد.بعلاوه ، نوار بارداری میتواند در مقابل جریان ادرار نگه داشته شود.هر مارک برای نتیجه دادن روش مربوط به خودش را دارد ، بنابراین خواندن دستورالعمل برای فهمیدن جواب لازم است.

بسته به آزمایش ، نتیجه ممکن است به صورت موارد زیر ظاهر شود :

تغییر رنگ

آزمایش خون بارداری

دو راه برای انجام آزمایش بارداری با استفاده از خون وجود دارد :

آزمایش HCG کمی و کیفی

آزمایش خون چند مزیت دارد:

چه زمانی میتوانم آزمایش بارداری را انجام دهم؟

زودترین زمان برای انجام آزمایش ادرار در منزل ، 14 روز بعد از احتمال بارداری است اما صبر کردن تا از دست دادن یک پریود نتیجه قابل اعتمادتری خواهد داشت.

برخی کیت ها در بازار وجود دارند که میتوانند زودتر انجام شوند. این بستگی به میزان حساسیت این آزمایش ها دارد.خواندن دستورالعمل داخل جعبه برای دانستن بهترین و زودترین زمان انجام آزمایش ، ضروری است.

بهترین زمان در طول روز برای انجام آزمایش بارداری ادرار ، زمان اولین ادرار صبحگاهی بعد از راه رفتن میباشد.این امر به این علت است که مصرف میزان زیاد مایعات قبل از انجام آزمایش میتواند باعث جواب منفی کاذب شود حتی اگر زنی باردار باشد.

در مرحله بعد چه اتفاقی می افتد ؟

استفاده درست از یک آزمایش بارداری ادرار در حدود 99 درصد صحت دارد. گرچه ، استفاده نادرست میتواند باعث خوانش اشتباه شود.یک آزمایش بارداری مثبت در خانه به این معنی است که HCG در ادرار وجود دارد ، درحالیکه یک آزمایش منفی میتواند معانی مختلفی داشته باشد.آزمایش های منفی میتوانند به این معنی باشند که بارداری وجود ندارد یا آزمایش خیلی زود گرفته شده است و امکان تشخیص HCG وجود ندارد یا به این معنی است که آزمایش به درستی انجام نشده است.

اگر نتیجه مثبت باشد ، فرد باید یک قرار ملاقات با متخصص مراقبت سلامت بگذارد تا او را در مورد مراحل بعدی راهنمایی کند.

اگر نتیجه منفی باشد ، اما فرد دارای علائم و نشانه های بارداری باشد ، باید بعد از یک هفته آزمایش خود را تکرار کند یا از پزشک بخواهد به جای آن یک آزمایش خون تجویز کند.

برخی آزمایشها و کیت های بارداری جدید میتوانند تخمینی از تاریخ تخمک گذاری و تاریخ  زایمان را بدهند. گرچه ، این اطلاعات همیشه صحیح نیستند.

آیا داروها میتوانند روی نتیجه آزمایش بارداری اثر بگذارند؟

برخی داروها میتوانند روی صحت آزمایش بارداری اثرگذار باشند.

این داروها شامل موارد زیر هستند :

الکل جریان خون ، آزمایش بارداری را تحت تاثیر قرار نمیدهد زیرا در اندازه گیری میزان هورمون تداخل ایجاد نمیکند.

با این حال، هر کسی که تلاش می کند یا انتظار دارد باردار شود باید از نوشیدن الکل اجتناب کند، زیرا الکل میتواند بر تکوین جنین تاثیر بگذارد. نوشیدن الکل در اوایل دوران بارداری میتواند خطر سقط جنین ، زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد را افزایش دهد.

عوامل دیگر که HCG را تحت تاثیر قرار میدهند

گاهی ، ممکن است نتیجه آزمایش یک فرد مثبت باشد اما وی باردار نباشد. HCG بالا همچنین میتواند نشاندهنده برخی بیماری ها باشد که میزان هورمون را افزایش میدهند.

این بیماریها میتوانند شامل موارد زیر باشند :

برای انجام آزمایشات بارداری و غربالگری می توانید از طریق این لینک و یا شماره 88198077 با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

منبع مطلب : mendel-lab.com

مدیر محترم سایت mendel-lab.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی