دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۳
سایت آزادسازی سهام عدالت

سایت آزادسازی سهام عدالت را از سایت نکس ایران دریافت کنید.

سامانه سهام عدالت samanese.ir سایت استعلام و آزادسازی سهام عدالت

سایت آزادسازی سهام عدالت

سامانه سهام عدالت samanese.ir

سامانه سهام عدالت به نشانی‌های (samanese.ir و sahamedalat.ir) سامانه‌هایی هستند که دارندگان سهام عدالت تنها از طریق آنها می‌توانند اقدامات مربوط به سهام مانند استعلام، بررسی، پیگیری و آزادسازی سهام عدالت، ویرایش اطلاعات موجود در سایت سهام عدالت با کد ملی و غیره را انجام دهند.

بسیاری از دارندگان سهام عدالت به دلیل آنکه آشنایی کافی با کارکرد این سامانه‌ها خصوصاً سامانه samanese.ir را ندارند، متاسفانه در دام کلاهبرداران و شیّادان گرفتار می‌شوند و سرمایه ایشان به راحتی از بین می‌رود و پیگیری قضایی این موضوع نیز کاری زمانبر و طاقت فرسا است.

با پیگیری‌هایی که انجام دادیم متوجه شدیم در اینترنت مقاله‌ کاملی که متقاضیان را با مسائلی مانند: بررسی، پیگیری و استعلام سهام عدالت با کد ملی، اعمال تغییرات و ویرایش‌ اطلاعات و نحوه آزادسازی سهام عدالت به زبان ساده آشنا نماید، وجود ندارد.

بنابراین تصمیم گرفتیم مقاله‌ای کامل و با بیانی ساده تهیه کنیم تا تمامی دانستنی‌های مفید و لازم در خصوص سهام عدالت و نحوه کار با سامانه سهام عدالت به نشانی samanese.ir را بصورت یکجا و کامل تقدیم شما نماییم که هم اکنون پیش روی شماست.

نکته: پاسخ به سوالات سهام عدالت “فقط” از طریق تماس با شماره: ۸۳۳۳۷-۰۲۱

آنچه در این مقاله میخوانید

الف) آموزش تصویری استعلام سهام عدالت

1- در گام نخست، عبارت سامانه سهام عدالت را در گوگل جستجو نمایید و وارد سامانه شوید. همچنین می‌توانید آدرس سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir را در گوگل جستجو کنید و وارد این سامانه شوید.

2- سپس همانطور که در تصویر دوم مشخص کرده‌ایم، در قسمت “سامانه الکترونیکی سهام عدالت”، گزینه “ورد به سامانه” را کلیک نمایید.

3- در این مرحله باید قوانین و مقررات سامانه استعلام سهام عدالت را که در 6 بند تنظیم شده است را مطالعه نموده و سپس گزینه “مطلب فوق را مطالعه نموده و می‌پذیرم” را تیک بزنید و بعد از آن دکمه “ادامه” را کلیک کنید.

4- در این قسمت سه گزینه وجود دارد، در کادر بالایی تصویر (کادر بزرگتر) کد ملی را وارد کنید و در کادر پایینی نیز باید کد امنیتی سیستم را وارد و بعد از آن دکمه “ادامه” را کلیک نمایید.

5- توجه داشته باشید که اگر کد ملی را اشتباه وارد کنید و یا اساساً سهام عدالت نداشته باشید، با اخطاری مشابه تصویر زیر مواجه می‌شوید.

6- پس از آنکه کد ملی خود و کد امنیتی سیستم را به درستی وارد و دکمه ادامه را کلیک بنمایید، وارد صفحه جدیدی مطابق تصویر پنجم می‌شوید. در این تصویر از بین 3 گزینه موجود، باید گزینه مربوط به نام و نام خانوادگی خود را تیک بزنید و دکمه “ادامه” را کلیک نمایید.

7- سپس باید در کنار نام پدر خود، تیک زده و دکمه “ادامه” را کلیک کنید.

8- در این مرحله، باید سال تولد خود را تیک بزنید و دکمه “ادامه” را کلیک نمایید.

9- در این گام در بین گزینه‌های موجود، باید شماره شناسنامه خود را تیک زده و دکمه “ادامه” را کلیک کنید.

10- در این مرحله نوبت تایید اطلاعات وارد شده است و در این صفحه تمامی اطلاعات هویتی خود اعم از نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، شماره شناسنامه و سال تولد را که در مراحل قبلی تیک زده‌ یا وارد کرده‌اید را مشاهده می‌نمایید.

اگر اطلاعات مذکور صحیح باشد باید دکمه “تایید و ورود” را کلیک کنید و اگر هرگونه اشتباهی در اطلاعات ملاحظه می‌کنید باید دکمه “اصلاح” را کلیک و اطلاعات خود را ویرایش و تصحیح نمایید.

11- همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است، در این مرحله وارد صفحه‌ای شده‌اید که باید از بین گزینه‌های موجود، گزینه “صورت وضعیت دارایی سهام” را انتخاب و کلیک و مشاهده نمایید.

گزینه “صورت وضعیت دارایی سهام” در دو قسمت قابل مشاهده است (هم در قسمت مشکی رنگ سمت راست سامانه و هم در بین چهار گزینه سمت چپ سامانه استعلام سهام عدالت گزینه “صورت وضعیت دارایی سهام” قابل مشاهده است).

12- در مرحله آخر استعلام سهام عدالت ، همانطور که در تصویر زیر ملاحظه می‌کنید، اطلاعات مفیدی و وضعیت سهام عدالت، تحت نام “صورت وضعیت دارایی سهام عدالت” قابل مشاهده است.

در این تصویر که در واقع برگه سهام محسوب می‌شود، اطلاعاتی مانند: ارزش اسمی سهام، مبالغ واریزی سود سهام متعلقه، تعداد واریزی‌های سود سهام، تاریخ واریز سود سهام عدالت و غیره را ملاحظه می‌کنید.

نکته: توصیه ما این است که پس از استعلام و پیگیری سهام عدالت و مشاهده صورت وضعیت دارایی سهام عدالت، حتماً دکمه “خروج” که هم در قسمت پایین سمت راست سامانه و هم در قسمت بالای سمت چپ سامانه وجود دارد را کلیک نمایید.

ب) راهنمای تصویری آزادسازی سهام عدالت

آزادسازی سهام عدالت مربوط به زمانی است که دارندگان سهام عدالت تصمیم داشته باشند مدیریت سهام را مستقیماً خودشان بر عهده بگیرند و علم و توانایی خرید و فروش سهام در بورس را داشته باشند.

اشخاصی که بنا به هر دلیلی تمایل به آزادسازی سهام عدالت ندارند، نیازی نیست تا اقدامی انجام دهند. چراکه به صورت پیش فرض، مدیریت سهام عدالت تمامی دارندگان سهام، به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی محول شده و این شرکت‌ها، سهام را مدیریت می‌کنند و سود سهام را در فواصل زمانی معین به حساب دارندگان سهام عدالت واریز می‌نمایند.

امّا اگر تصمیم دارید که سهام عدالت خود را آزادسازی بنمایید، باید در سایت سهام عدالت اقدامات لازم را که در ادامه به توضیح کامل آن می‌پردازیم انجام دهید.

برای آزادسازی سهام عدالت نیز باید دقیقاً تا مرحله 10 از توضیحات گفته شده در مورد استعلام سهام عدالت پیش بروید و سپس در ادامه مانند توضیحات زیر عمل کنید.

11- بعد از آنکه دقیقاً مانند توضیحات مربوط به استعلام سهام عدالت، تا مرحله 10 پیش رفتید. در این مرحله وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید از بین گزینه‌های موجود، در گزینه “آزاد سازی سهام عدالت” قسمت “تغییر” را کلیک نمایید.

گزینه “آزادسازی سهام عدالت” در دو قسمت قابل مشاهده است (هم در قسمت مشکی رنگ سمت راست و هم در بین چهار گزینه سمت چپ سامانه گزینه “آزادسازی سهام عدالت” قابل مشاهده است).

12- سپس وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن توضیحاتی در خصوص آزادسازی سهام عدالت مشاهده می‌کنید که باید پس از مطالعه این توضیحات گزینه “ادامه” را کلیک نمایید.

13- در این مرحله صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که حاوی اطلاعات و توضیحات مهمی در مورد آزادسازی سهام عدالت است. شما باید این اطلاعات را با دقت مطالعه کنید و بعد از آن جمله: “مطالب فوق را مطالعه نموده و مایل به استفاده از روش مستقیم برای بهره‌مندی از دارایی سهام عدالت خود می‌باشم” را تیک بزنید و سپس گزینه “ثبت روش مستقیم” را کلیک کنید.

14- اگر قبلاً شماره تماس (شماره موبایل) و یا شماره شبا بانکی خود را وارد سایت سهام عدالت نکرده باشید، مطابق با تصویر نهم سامانه به شما اخطار میدهد که باید شماره تلفن همراه و شماره شبا بانکی خود را وارد سایت سهام عدالت نموده و آن را تایید کنید.

نکته: اگر از قبل شماره تلفن همراه و شماره شبا بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده‌اید، این اخطار برای شما نمایش داده نمی‌شود و مستقیماً وارد مرحله دهم می‌شوید.

15- در مرحله دهم برای شما صفحه‌ای باز می‌شود که در آن دو رقم اول و آخر شماره موبایل و کد ملی خود را مشاهده میکنید و همچنین می‌توانید شماره موبایل خود را در این مرحله تغییر دهید و باید گزینه تایید و ادامه را کلیک کنید.

نکته: دقت نمایید که پیامک‌های ارسال از سوی سایت سهام عدالت به این شماره موبایل که در سامانه وارد کرده‌اید و یا آن را تغییر می‌دهید ارسال می‌شود.

16- پس از آنکه مطابق با مرحله قبلی گزینه تایید و ادامه را کلیک نمودید وارد مرحله نهایی می‌شوید، در این مرحله باید کد تایید 6 رقمی که به شماره همراه شما پیامک شده است را حداکثر ظرف 2 دقیقه در کادر مربوطه وارد کنید و در نهایت گزینه “ثبت نهایی انتخاب” را کلیک نمایید.

نکته: در این مورد هم باید بگوییم پس از آنکه تمام مراحل پیش گفته را با موفقیت پشت سر گذاشتید و سهام عدالت خود را آزاد نمودید، حتماً گزینه “خروج” را کلیک و از سامانه خارج شوید.

پ) آموزش تصویری نحوه ویرایش اطلاعات در سایت سهام عدالت

در سایت سهام عدالت امکان ویرایش اطلاعات شما وجود دارد و چنانچه تصمیم دارید تا اطلاعات شماره شبا بانکی و شماره موبایل خود را در سامانه وارد کنید (اگر قبلاً وارد نکرده‌اید) و یا تمایل دارید تا شماره شبا بانکی و شماره موبایل موجود در سامانه سهام عدالت را تغییر دهید، باید مطابق با آموزش زیر اقدام کنید.

اول: تغییر شماره تلفن همراه

دوم: تغییر شماره شبا بانکی

توضیح مهم: اگر تا کنون هرگز شماره تلفن همراه و شماره شبا بانکی خود را در سایت سهام عدالت وارد نکرده‌اید، باید یکی از دو گزینه ثبت شماره شبا بانکی یا ثبت شماره تلفن همراه را کلیک کنید.

سپس صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در بالای صفحه حاوی اطلاعات مهمی است که باید این موارد را مطالعه کنید و در پایین صفحه نیز اقدام به وارد کردن شماره شبا بانکی و شماره تلفن همراه خود در سامانه سهام عدالت نموده و در نهایت گزینه “تایید و ثبت اطلاعات” را کلیک کنید.

در پایان امیدواریم با توضیحاتی که تقدیم حضورتان شد، بتوانید در مدت زمان کوتاه، تمامی اقدامات لازم اعم از بررسی، پیگیری، استعلام و آزادسازی سهام عدالت و مدیریت آن و همچنین ویرایش اطلاعات مندرج در سامانه سهام عدالت را شخصاً و به آسانی انجام دهید.

نکته: پاسخ به سوالات سهام عدالت “فقط” از طریق تماس با شماره: ۸۳۳۳۷-۰۲۱

«پاسخ به سوالات متداول شما»

منبع مطلب : www.mashhoor.ir

مدیر محترم سایت www.mashhoor.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی