دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در جمعه ۱۳۹۹/۱۲/۱
کتاب پیشگویی نوشته سیلویا براون ترجمه عباسعلی زارعی

کتاب پیشگویی نوشته سیلویا براون ترجمه عباسعلی زارعی را از سایت نکس ایران دریافت کنید.

کتاب پیشگویی نوشته سیلویا براون ترجمه عباسعلی زارعی

دریافت مستقیم از سایت

دریافت مستقیم از سایت

کتاب پیشگویی (آنچه آینده برایتان مقدر نموده است) اثر سیلویا براون ترجمه عباسعلی زارعی

ناشر : سایه گستر

مولفین : سیلویا براون - لیندسی هرسون

مترجم : عباسعلی زارعی

منبع مطلب : www.fadakbook.ir

مدیر محترم سایت www.fadakbook.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

آیا پیشگویی سیلویا براون درباره ویروس کرونا صحّت داره؟

کتاب پیشگویی نوشته سیلویا براون ترجمه عباسعلی زارعی

نام اصلی کتاب: Prophecy  What the Future Holds For You

ترجمه نام اصلی کتاب: آنچه آینده برایتان مقدّر کرده است

این کتاب در سال 2008 توسط خانم سیلویا براون نوشته شده و توسط دکتر عباسعلی زارعی در سال 1387 با نام پیشگویی ترجمه شده. چیزی که باعث شده در این روزای کرونایی به این کتاب توجه بشه مطالبیه که درباره شیوع یه بیماری همه‌گیر در سال 2020 نوشته و خیلی شبیه بیماری کرونا و وضعیه که در حال حاضر پیش اومده.

ترجمه اون قسمت که دورش خط قرمز کشیده اینه:

در حوالی سال 2020 بیماری سختی شبیه ذات‌الرّیه در دنیا شیوع پیدا خواهد کرد که به ریه‌ها و لوله نای حمله می‌کند و در برابر تمامی درمان‌های شناخته شده مقاوم است. گیج‌کننده‌تر از خود بیماری این حقیقت است که این بیماری به همان سرعتی که ظهور پیدا کرده به ناگهان ناپدید می‌شود و دوباره ده سال دیگر حمله می‌کند و بعد از آن بطور کامل ناپدید می‌شود.

این مطلب در کتاب ترجمه شده فارسی اینطوری نوشته شده:

تا سال 2020 مردم بیش‌از هر زمان دیگری در اماکن عمومی، از ماسک‌های جراحی و دستکش‌های پلاستیکی استفاده می‌کنند. علت این کار شیوع یک بیماری شدید شبیه به ذات‌الرّیه است که به ریه‌ها و نای حمله می‌کند و به شدت در برابر درمان مقاوم است .

این بیماری بطور ویژه‌ای گیج‌کننده خواهد بود زیرا بعداز آن که در یک زمستان، ترس و وحشت مطلق ایجاد می‌کند، تا 10 سال بعد کامل ناپدید می‌شود و باعث می‌شود که هم منبع بیماری و هم درمان آن اسرارآمیز باشد.

در بررسی این موضوع باید اول کمی راجع به کرونا بدونیم.

کرونا ویروس‌ها، خانوده بزرگی از ویروس‌ها هستن که از سرماخوردگی معمولی تا بیماری‌های عفونی شدیدی مثل همین کووید19 رو شامل میشه و در سال 1965 کشف شدن.

چیزی که باید بهش توجه کنیم اینه که در سال 2002 ویروسی به‌نام سارس در چین شیوع پیدا کرد که یه نوع سندرم شدید تنفسی بود. نام اصلی این نوع از ویروس کرونا Severe acute respiratory syndrome هست که به اختصار SARS-CoV خونده میشه. حدود 800 نفر از این بیماری مُردَن.

یه نوع جدیدتر این ویروس هم در سال 2012 در عربستان کشف شد که سندرم نارسایی تنفسی خاورمیانه نامگذاری شد. نام اصلی این نوع ویروس کرونا Middle East respiratory syndrome corona virus هست و به اختصار MERS-CoV خونده میشه. حدود 850 نفر در خاورمیانه از این بیماری مُردَن.

بنابراین گرچه انطباق این پیشگویی با سال 2020 مورد توجه قرار گرفته ولی چنین پیش‌بینی‌ای چندان هم دور از ذهن نبوده و به قول بسیاری از افراد: حتی یه ساعت خراب که اصطلاحا میگن خوابیده، 2 بار در شبانه‌روز ساعت رو درست نشون میده.

حالا باید کمی درباره خود نویسنده کتاب بدونیم.

سیلویا سلِست براون Sylvia Celeste Browne نویسنده آمریکایی در سال 1936 به دنیا اومد و در سال 2013 از دنیا رفت. این نویسنده ادعا می‌کرد که از سنِّ 5 سالگی با ارواح ارتباط داشت. مادربزرگشم خودش رو یه واسطه روحی یا به اصطلاح مِدیوم میدونست.

براون تعدادی کتاب درباره موضوعات فراهنجاری و معنوی نوشت. یکی از مطالبی که در در کتاباش ادعا کرده بود این بود که خدا شامل دو قسمت مذکر و مونث هست. نام قسمت نر «اُم» و نام قسمت نرینه «آزنا»ست.

یه مطلب دیگه این بود که ادعا می‌کرد میدونه بهشت چه شکلیه. مثلا میگفت دمای بهشت 76 درجه فارنهایت یا 25 درجه سلسیوسه و هیچ حشره‌ای در بهشت نیست مگه اینکه کسی خودش تمایل داشته باشه. حیوانات خانگی هم میتونن برن بهشت.

اما خانم براون به علت پیش‌بینی‌هایی که اشتباه از آب در اومد مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفت. مهمترین‌شون اطلاعات اشتباهی بود که به خانواده‌های افراد گمشده یا ربوده‌شده داده بود. چندتا از این موارد رو براتون می‌نویسم:

خانم براون در امور جنایی هم فعالیت‌هایی کرده که نتیجه‌ش اینطوری بود:

در سال 2000 استیون بریل، ۳۵ مورد از پرونده‌های جنایی رو که براون درباره‌شون غیبگویی کرده بود بررسی کرد که 21 مورد از اونا به دلیل مُبهم بودن قابل بررسی نبودند. در 14 مورد دیگه هم طبق اظهارات نهادهای اجرای قانون یا اعضای خانواده، اطلاعاتی که براون داده بود بدون کاربرد بودند.

در سال 2010، مجله محقّق شکّاک مواردی رو از پیشگویی‌های براون در مورد افراد گمشده یا به قتل رسیده بررسی و منتشر کرد. با وجود این که خود سیلویا براون بارها مدّعی شده بود که بیش از ۸۵ درصد پیشگویی‌هاش درست بودن، با این حال نتایج این بررسی نشون داد که حتی یه مورد از اونا درست نبودن. در این تحقیق با مقایسه 115 مورد از اظهارات تلویزیونی براون و گزارش‌های مطبوعات، مشخص شد که از میان 25 مورد از پرونده‌هایی که نتیجه اونا مشخص شده بود، پیشگویی‌های ایشون در تک‌تک موارد غلط بوده.

چندتا از این موارد جنایی رو براتون می‌نویسم:

همون تیم تحقیقاتی در سال 2013 غیبگویی‌های جدید براون رو هم بررسی کرد که در نتیجه‌ش سیلویا براون نتونسته بود در هیچ کدام از 33 پرونده پیش‌بینی درستی بکنه.

در سال 2001 جیمز رندی شعبده‌باز در یه برنامه تلویزیونی اعلام کرد که اگه خانم سیلویا براون بتونه تحت شرایط دقیق علمی ادعاهای ماورایی خودش رو ثابت کنه، یک میلیون دلار بهش جایزه میده، که البته خانم براون این چالش رو نپذیرفت.

نتیجه:

با توجه به مطالبی که براتون نوشتم، نمیشه این مورد رو یه پیشگویی به حساب آورد. چون هم شخص پیشگو قابل اعتماد و استناد نیست، و هم زمینه این پیشگویی در قبل وجود داشته.

معمولا نقطه ضعف اینجور پیشگویی‌ها اینه که هیچ وقت در مورد یه چیز کاملا مشخص نیست. در این مورد هم مثل همون مثال ساعت خراب، بعداز 2 تا بیماری ریوی، خیلی راحت میشه چنین چیزی رو به آینده نسبت داد. برای اثبات چنین پیشگویی‌هایی به موارد کلیدی بیشتری نیاز هست. مثلا میتونست اسمی ویروسی رو بگه که این بیماری رو به وجود میاره.

میشه گفت نکته کلیدی در این پیشگویی که باعث شده همه بهش توجه کنن فقط سال 2020 هست که این مورد هم به تنهایی نمیتونه مشخص کننده چیزی باشه. پس بر اساس مطالبی که نوشتم این پیشگویی صحت نداره.

از اینکه وقت گذاشتین و این مطلب رو خوندید از شما سپاسگزارم. امیدوارم براتون جالب بوده باشه. لطفا شما هم اگه دوست داشتید در این باره فکر کنید و نظرتون رو برام بنویسید.

نوروز رو به همه شادباش میگم و برای همه سالی خوب همراه با سلامتی آرزو میکنم. بعنوان هدیه نوروزی هم یکی از موسیقی‌هامو که اجرا کردم براتون قرار میدم که میتونید در سایت ویدئویی آپارات تماشا کنید. امیدوارم خوشتون بیاد. پیروز باشید.

رِنگِ دَشتی ساخته مهرک؛ اجرا با سه‌تار

منبع مطلب : virgool.io

مدیر محترم سایت virgool.io لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی