دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
زمان واریز یارانه 120 هزار تومانی کی واریز میشود

زمان واریز یارانه 120 هزار تومانی کی واریز میشود را از سایت نکس ایران دریافت کنید.

اعلام زمان پرداخت یارانه جدید / چه کسانی یارانه 120 هزار تومانی می‌گیرند؟

زمان واریز یارانه 120 هزار تومانی کی واریز میشود

به گزارش تجارت‌نیوز، یارانه خرید کالاهای اساسی پس از گذشت یک ماه از تصویب کلیات آن در مجلس، امروز تصویب نهایی شد.

براساس این طرح دولت موظف است حداکثر یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون شبکه توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها خصوصاً نیازمندان را با استفاده از شبکه توزیع کالا با قیمت مورد تأیید سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با نرخ ارز ترجیحی(4200 تومانی) از طریق کالابرگ یا کارت الکترونیکی با اولویت تولیدات داخلی در اختیار مردم قرار گیرد.

مبلغ این یارانه به‌ازای هر نفر 60 هزار تومان است اما خانوارهایی که سطح در آمد آنها کمتر از مبلغ حداقل دستمزد است، از دو برابر یارانه سایرخانوارهای مشمول بهره‌مند می‌شوند. این خانوارها را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می‌کند.

حداکثر یارانه خرید کالا چقدر است؟

زمان اجرای این طرح شش ماهه است یعنی این یارانه در شش نوبت واریز می‌شود، برای 20 میلیون نفر تحت پوشش نهادهای حمایتی به ازای هر فرد 120 هزار تومان پرداخت خواهد شد که این فرد در مجموع 720 هزار تومان دریافت خواهد کرد.

برای 40 میلیون نفر دیگر از جمعیت کشور با درآمد پایین مبلغ یارانه 60 هزار تومان است که در مجموع شش ماهه 360 هزار تومان دریافت خواهد کرد.

سقف پرداخت این یارانه برای پنج نفر است، یعنی یک خانوار پنج نفره تحت پوشش کمیته امداد یا بهزستی تا پایان سال سه میلیون و 600 هزار تومان و دیگر خانوارها یک میلیون و 600 هزار تومان یارانه یارانه برای خرید کالاهای اساسی دریافت خواهند کرد.

همچنین یارانه معیشتی بنزین در روز دهم هر ماه و یارانه نقدی در روز بیستم هر ماه پرداخت خواهد شد.

منبع مطلب : tejaratnews.com

مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

مبلغ یارانه آبان ماه چقدر است؟ +زمان واریز یارانه

زمان واریز یارانه 120 هزار تومانی کی واریز میشود

یارانه آبان ماه شنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. پرداخت یارانه 120 هزارتومانی با همان یارانه کالایی امروز در مجلس نهایی شد.یارانه جدید از مهرماه پرداخت می شود. یارانه معیشتی جدید به ۶۰ میلیون ایرانی برای تامین کالاهای اساسی خود تعلق می گیرید. سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و ۶۰۰ هزار تومان است.

زمان واریز یارانه آبان ماه

در اطلاعیه این سازمان آمده است که دوازدهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴ روز شنبه همانند دوره‌های قبل به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

همچون دوره‌های گذشته خانواده یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.

زمان واریز یارانه 120 هزار تومانی کی واریز میشود

زمان واریز یارانه 120 هزارتومانی

وی هم به بیان جزییات این طرح پرداخت و با بیان اینکه در زمان حاضر عمده مردم در شرایط سخت معیشتی به‌سر می‌برند گفت: وقتی تورم بالا می‌رود اقشاری که حقوق حداقلی را دریافت می‌کنند بیش از پیش متضرر خواهند شد لذا توجه مجلس باید به اقشار کم‌درآمد و اقشاری که درآمد ثابت دارند باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: برای سه دهک پایین درآمدی (حدود ۲۴ میلیون نفر) که مجموع درآمد ماهانه آنها کمتر از یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است به هر عضو خانوار تا ۵ نفر ماهانه ۱۲۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

وی گفت: برای ۴ و نیم دهک دیگر (حدود ۳۶ میلیون نفر) به هر عضو خانوار تا ۵ نفر ماهانه ۶۰ هزار تومان پرداخت می‌شود. در مجموع ۳۰هزار میلیارد تومان از ابتدای مهر تا اسفند (۶ دوره) پرداخت می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: ۳۰ میلیون نفر از این ۶۰میلیون نفر کسانی هستند که دریافتی حداقلی دارند، این افراد که شامل خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی می‌باشند، سرانه دریافتی‌شان ۱۲۰هزار تومان در هر مرحله از اجرای این طرح خواهد بود که برای یک خانوار ۵نفره ۶۰۰هزار تومان محاسبه می‌شود و این طرح تا پایان سال در ۳ مرحله انجام خواهد شد.

وی گفت: نظر قطعی دولت درباره تأمین منابع کالا‌های اساسی با قیمت ثابت فردا سه‌شنبه اعلام می‌شود.

سیدمحمدهادی سبحانیان کارشناس اقتصادی هم در ارتباط تلفنی با برنامه به افزایش قیمت‌ های کالا‌های اساسی پرداخت و گفت: افزایش قیمت کالا‌های اساسی قدرت خرید اقشار کم‌درآمد را پایین آورده است.

وی افزود: برای کمک به مردم کم‌درآمد باید از منابعی استفاده کرد که به افزایش قیمت‌ها منجر نشود.

اما یارانه جدید چقدر مواد غذایی نصیب خانواده‌های ایرانی می‌کند؟ قیمت مواد غذایی در بازار ایران جهش قابل توجهی را تجربه کرده است. این روزها قیمت یک کیسه 10 کیلوگرمی برنج هندی در بازار ایران به 200 تا 208 هزار تومان رسیده و قیمت یک کیلوگرم برنج نیم‌دانه در فروشگاه‌های اینترنتی از 22 تا 30 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

قیمت یک کیلوگرم گوشت گوساله در بازار تهران حداقل بین 70 تا 80 هزار تومان، قیمت هرکیلوگرم مرغ بین 16 تا 18 هزار تومان و قیمت یک شانه تخم مرغ بین 38 تا 40 هزار تومان است.

به این تریتب اگر یک خانواده 4 نفره 240 هزار تومان یارانه مواد غذایی دریافت کند، با این یارانه فقط می‌تواند سه کیلوگرم گوشت گوساله در ماه یا یک کیسه برنج هندی یا شش شانه تخم مرغ خریداری کند.

وی افزود: طرح تأمین کالاهای اساسی با توجه به گرانی و کمبود کالا یک حرکت ارزشمند است و قطعا بر روی تثبیت قیمت‌ها اثر دارد، اما قطعا برای کاهش قیمت‌ها باید شیوه‌های دیگری را دنبال کرد.

شهبازی تصریح کرد: افرادی که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی هستند به هر نفر ۱۲۰ هزار تومان و یک خانوار ۵ نفره ۶۰۰ هزار تومان یارانه کالایی دریافت می‌کنند و می‌توانند حداقل کالاهای زندگی را تأمین کنند.

نماینده مردم نهاوند در پاسخ به این پرسش که آیا خانواری که بیش از ۵ نفر جمعیت دارند یارانه کالای بیشتری دریافت می‌کنند یا خیر، گفت: ما متوسط را در نظر گرفته‌ایم. خانوار ۶ الی ۷ نفر استثناء است. مجلس قانونی را تصویب کرده و دولت باید اجرا کند.

وی با بیان این که یارانه کالایی به ۲۰ میلیون نفری که تحت سازمان‌های حمایتی هستند کامل و به ۴۰ میلیون نفر باقیمانده با ۵۰ درصد تخفیف اختصاص داده می‌شود.

غلامحسین کرمی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز اظهار داشت: دولت به زودی فروشگاه هایی که تامین کالاهای اساسی مردم بر عهده دارد را مشخص و اعلام می کند مردم می‌توانند از این فروشگاهها فقط با اعتبار که به کارت های آن‌ها داده می شود، کالا تهیه کنند.

وی تصریح کرد که سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و ۶۰۰ هزار تومان است.

منبع مطلب : www.mosalasonline.com

مدیر محترم سایت www.mosalasonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

زمان واریز یارانه 120 هزار تومانی ، جزئیات پرداخت یارانه معیشتی - سایت خبری شایانیوز

زمان واریز یارانه 120 هزار تومانی کی واریز میشود

شایانیوز- این روز ها با گران شدن کالا ها و اجناس ضروری و افزایش بی سابقه نرخ تورم صحبت هایی در خصوص واریز یارنه نقدی به گوش ها می رسد. اما ماجرای واریز یارانه نقدی 120 هزار تومانی چیست؟ . شواهد حاکی از آن است که دولت به منظور افزایش قدرت مالی و معیشتی مردم و مشمولین طرح جدید یارانه معیشتی امروز در مجلس تصویب خواهد شد. اما یارانه صد و بیست هزار تومانی چیست و قرار است کی و برای چه کسانی واریز شود؟ در ادامه برای اطلاع از جزئیات زمان واریز یارانه 120 هزار تومانی با ما همراه باشید.

گرانی سر سام آور و افسار گسیخته اقلام معیشتی و ناچیز بودن یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی این پرسش را ایجاد کرده است که آیا دولت یا مجلس طرحی برای تامین حداقل های معیشتی مردم در دست اقدام دارند یا خیر؟

در حال حاضر یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به اقشار گسترده ای از مردم پرداخت می شود و بعد از افزایش قیمت بنزین به ۳ هزار تومان نیز از محل منابع این طرح یارانه معیشتی تا سقف ۲۰۵ هزار تومان به برخی اقشار تخصیص یافته است اما این مبالغ و کمک های یارانه ای با گرانی هایی که به طور روزمره در بازار اقلام اساسی شاهد آن هستیم، هماهنگی ندارد و انتظار می رود دولت مردان و نمایندگان مجلس برای ترمیم معیشت مردم، برنامه ها و اقدامات جدی تری داشته باشند. اما این طرح واریز یارانه 120 هزار تومانی چیست و کی تصویب می شود؟

یارانه 120 هزار تومانی چیست؟

روزنامه آرمان ملی در گزارش امروز خود به این موضوع پرداخته و نوشته است؛ نمایندگان مجلس یازدهم اخیرا طرح تامین کالا های اساسی برای اقشار مختلف را در دستور خود قرار داده اند که بنا بر جزئیاتی که پیش از این در رسانه‌ ها منعکس شده، هدف اصلی این طرح این است که چون طبق آمار های مرکز پژوهش ‌ها میانگین مواد غذایی مورد نیاز یک نفر در خانواده ماهانه ۱۲۰ هزار تومان است ،  حداقل ۵۰ درصد این رقم برای خانواده ها از محل یارانه های کالایی تامین شود.

یارانه کالایی که بر اساس این طرح به صورت کارت اعتباری توزیع خواهد شد، امکان نقد شوندگی ندارد و صرفا برای خرید در فروشگاه ‌هاست و در همان کارت یارانه نقدی شارژ می ‌شود. بنا به گزارش روزنامه آرمان ملی به نقل از فارس جبار کوچکی ‌نژاد عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس با تشریح جزئیات این طرح، از پرداخت یارانه کالایی به ۶۰ میلیون ایرانی از مهر ماه امسال خبر داده و اظهار کرد: تدوین این طرح نهایی شده و بر اساس آن ۴۰ میلیون ایرانی به صورت ماهانه یارانه کالایی به مبلغ ۶۰ هزار تومان و ۲۰ میلیون ایرانی (کم درآمدتر و آسیب پذیرتر) یارانه ۱۲۰ هزار تومانی دریافت می کنند.

وی با تصریح بر این نکته که این طرح تقریبا در کمیسیون برنامه‌ و بودجه نهایی شده و حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه سال ۹۹ به آن اختصاص داده شده است، افزود:  دولت باید در شش ‌ماهه دوم سال نسبت به اجرای این طرح گام عملی بردارد و طرح یارانه جدید طبق تکلیف از ابتدای مهر ماه امسال لازم‌ الاجرا است.

خانوار ۴ نفره ۲۴۰ هزار تومان یارانه کالایی می گیرد

کوچکی نژاد  با بیان اینکه ۶۰ میلیون نفر ایرانی در راستای تأمین و توزیع کالا های اساسی منتفع خواهند شد، تصریح کرد: به ۴۰ میلیون ایرانی در راستای طرح تأمین و توزیع کالا های اساسی که دارای حقوق ماهانه و یا بازنشستگی هستند اعتباری ۶۰ هزارتومانی پرداخت خواهد شد به‌ گونه ‌ای که اگر در یک خانوار چهار تن ساکن باشند اعتباری ۲۴۰ هزار تومانی پرداخت خواهد شد. وی همچنین برای ۲۰ میلیون ایرانی که هیچ‌ گونه منابع درآمدی نیز ندارد، نیز گفت: این قشر عمدتا تحت تکفل بهزیستی و کمیته امداد بوده و تقریبا هیچ ‌گونه درآمدی ندارند و بنا بر پیش ‌بینی قانون اعتباری دو برابری دریافت خواهند کرد. به ‌طوری ‌که به هر یک از افراد خانوار اعتباری ۱۲۰ هزار تومانی پرداخت می ‌شود و مجموعا یک خانواده چهار نفره اعتباری ۵۰۰ هزار تومانی دریافت می ‌کنند.

زمان واریز یارانه 120 هزار تومانی

همانطور که گفته طرح اعطای یارانه 120 هزار تومانی به 60 میلیون نفر ایرانی به منظور بهبود وضعیت معیشتی مردم در دست اجرا می باشد. این طرح از اوایل مهر ماه به مجلس رسیده و پیش بینی می شود که این طرح امروز 7 آبان 99 در مجلس تصویب و تایید شود. اما هنوز اطلاعات کاملی در خصوص زمان واریز یارانه 120 هزار تومانی یا همان یارانه معیشتی در دسترس نمی باشد. به نظر می رسد اگر قانونی که مورد این نماینده مجلس است نهایی و ابلاغ شود به زودی شاهد یارانه ۶۰ هزارتومانی کالایی علاوه بر یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی خواهیم بود. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، از شما سپاس گزاریم.

منبع مطلب : shayanews.com

مدیر محترم سایت shayanews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی