دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در سه شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
یکی از بهترین حالت هایی که دعا مستجاب میشود هدیه هفتم

یکی از بهترین حالت هایی که دعا مستجاب میشود هدیه هفتم را از سایت نکس ایران دریافت کنید.

سوالات درس 2 پیام هفتم با جواب

یکی از بهترین حالت هایی که دعا مستجاب میشود هدیه هفتم

سوالات تشریحی پیام هفتم درس دوم

سوالات پیام هفتم

درس دوم «استعانت از خدا»

خودت را امتحان کن

1-توضیح دهید چرا بهلول هرگز چیزی از هارون درخواست نمی کرد؟ چون او را در برآورده ساختم حاجاتش برحق نمی دانست.

2-چرا خداوند همه دعاهای ما را مستجاب نمی کند؟توضیح دهید. چون گاهی چیزهایی از خداوند درخواست می کنیم که به مصلحتمان نیست و او که بهتر از هر کس از سود و زیان ما آگاه است به جای آن چیزی که مفیدتر است به ما می دهد.

3-خداوند در جنگ احد مسلمانان را با چه شرایطی یاری کرد؟ با صبر و ایستادگی در برابر مشکلات و سختی ها و تصمیم آنها بر ترک گناه.

4-توضیح دهید ما چگونه می توانیم خداوند را یاری دهیم. با جهاد در راه خدا ، دفاع از دین با جان و اموالمان و با عمل به دستورات خداوند در انجام واجبات وترک محرمات ، درواقع خداوند را یاری کرده ایم و موجب ثبات و پایداری دین او شده ایم.

سؤالات متن

1-با توجه به آیه «ایاک نعبد وایاک نستعین»می فهمیم که خداوند: الف-روزی رسان است ب- گناهان را می بخشد ج- یاری گر است د- بزرگ است.

2 -معنای آیه ی « وقَالَ ربکُم ادعونی أَستَجِب لَکُم « را بنویسید. و پروردگارتان گفت : مرا بخوانید تا [دعای] شما را بپذیرم.

3-چرا ما انسانها تنها از خدا یاری می جوییم؟ ما چون نمی توانیم تمام نیازهای زندگی خود را به تنهایی برطرف نماییم به کمک دیگران نیازمندیم و از طرفی دیگران هم به ما نیاز مندند و تنها خدا هست که بدون اینکه نیازی به دیگران داشته باشد می تواند به همه ما یاری برساند.

4 -راه های بهره مندی از یاری خداوند را نام ببرید؟1 -صبر و تقوا 2 -یاری دادن خداوند 3 -دعا 5 -یکی از مهم ترین و ساده ترین راه ها برای جلب یاری خداوند چیست؟دعا کردن

6 -چگونه خداوند مهربان پاسخ بندگانش را می دهد؟(با توجه سخن قرآن) ای پیامبر هرگاه بندگانم از تو در باره من سؤال کنند بگو من نزدیکم و دعای کسی که مرا بخواند پاسخ می دهم.

7 -بر اساس آیه186سوره بقره آیا دعای بندگان از خداوند پنهان می ماند؟توضیح دهید. خیر ،خداوند درخواست هیچ کس را بی پاسخ نمی گذارد.

8 -رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در باره دعای بندگان از خدا چه می فرماید؟ خداوند دعای بندگانش را یا در همین دنیا مستجاب می کند یا برایش ذخیره آخرت می گرداند و یا بخشی از گناهانش را می آمرزد.

9 -یکی از بهترین نمونه های دعا چیست و چگونه است؟ دعا در هنگام نماز است . نمازگزار در نمازش با خدا سخن می گوید و به خداوند توجه بیشتری می کند و خداوند نیز در مقابل با لطف و رحمت بیشتری با او رفتار می کند.

10 -تقوا یعنی چه ؟ یعنی اینکه انسان در هنگام مواجه شدن با گناهان از آنها دوری کند.

11 -خداوند در جنگ احد ، مسلمانان را توسط چه کسانی یاری کرد؟ با پنج هزار نفر از فرشتگانی که نشانه هایی با خود داشتند.

12 -در قرآن در باره یاری خداوند از مؤمنان چه آمده است؟(بر اساس آیه 7سوره محمد) مؤمنان اگر خداوند را یاری کنند او نیز آنها را یاری می کند و قدم هایشان را استوار می گرداند

 اگر سوالات بالا را دوست نداشتید : 

۱-مفهوم آیه » ایّاکَ نَعْبُدُ وَ اِیّاکَ نَسْتَعین «چیست؟ پرستش و استعانت از خداوند.

۲ -مفهوم ایه »بَلی‌ إِنْ تَصْبرُوا وَ تَتَّقُوا «  وجود یاری خداوند در صورت داشتن صبرو تقوا

۳ -مفهوم ایه » یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبّت أَقدامَکُم «  یاری خدا وثبات وپایداری در دین

۴ -جمالت زیر را تکمیل کنید الف(یکی از بهترین حالت هایی که دران دعا مستجاب می شود هنگام نماز است ب(اگر خداوند را یاری کنیم خداوند نیز ما را یاری می کند و قدم هایمان را استوار می گرداند ج{یکی از مهمترین و ساده ترین راه ها برای جلب یاری خدا دعا کردن است د(صبر یعنی: شکیبایی در برابر مشکلات و سختی ها و تقوا یعنی: در موقعیتی از گناهان دوری کردن ه(منظور خداوند از یاری اش توسط ما بندگان یاری دین اوست

۵ -جمالت صحیح و غلط را مشخص کنید

الف(ما می‌توانیم تمام نیاز های خود را به تنهایی برطرف کنیم. غ ب(دعای هیچ یک از بندگان، از خدا پنهان نمی ماند. ص ج(خداوند درخواست و دعای هیچ کس را بی پاسخ نمی گذارد. ص د(ما برای پشت سر گذاشتن مشکلات خود نیازمند کمک دیگران نیستیم. غ

6 -رسول خدا درباره استجابت دعای بندگان چه می فرماید؟   هیچ مسلمانی خداوند را نمی خواند مگر این که دعایش یا در همین دنیا مستجاب می شود یا خداوند آن را برایش در روز قیامت ذخیره می کند و یا در برابر ان دعا بخشی از گناهانش را می امرزد

7 -راه های بهره مندی از یاری خداوند را نام ببرید.

 1-صبر و تقوا2-یاری دادن خداوند3-دعا

8 -چرا نماز بهترین زمان برای دعا کردن است؟زیرا در این حالت نماز گزار با خداوند سخن  می گوید و از او یاری می طلبد. انسان به خداوند بیشتری دارد،خداوند نیز با لطف و رحمت با او رفتار می کند.

منبع مطلب : hamgamdars.com

مدیر محترم سایت hamgamdars.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

سوالات درس دوّم (استعانت از خداوند) پیام های آسمان

سوالات درس دوّم (استعانت از خداوند) پیام های آسمان

1- ما در هر شبانه‌روز چند بار سوره حمد را می‌خوانیم و در آن چه می‌گوییم؟

ما در هر شبانه‌روز دست کم ده مرتبه سوره حمد را می‌خوانیم و در آن می‌گوییم:

« اِیّاکَ نَعبُدُ                               [خدایا] تنها تو را می‌پرستیم

وَ اِیاکَ نَستَعینُ »                       و تنها از تو یاری می‌خواهیم.

2- چرا ما نیازمند کمک دیگران هستیم؟

برای حلّ مشکلاتمان.

3- تنها چه کسی می‌تواند به همه یاری برساند؟ الله

4- راه‌های بهره‌مندی از یاری خداوند کدام‌اند؟ 1- دعا    2- صبر و تقوا

5- مهم‌ترین و ساده‌ترین راه‌ برای جلب یاری خدا چیست؟

یکی از مهم‌ترین و ساده‌ترین راه ها برای جلب یاری خداوند، دعا کردن است.

6- خداوند دربارۀ دعای بندگانش چه می‌فرماید؟

[ای پیامبر] هرگاه بندگانم از تو دربارۀ من سؤال کردند، [بگو] من نزدیکم، دعای کسی را که مرا بخواند پاسخ می‌دهم.

7- چرا گاهی از خداوند چیز‌هایی را که می‌خواهیم به ما نمی‌دهد؟

البته گاهی اوقات از خداوند چیزهایی را درخواست می‌کنیم که به مصلحت‌مان نیست. خداوند که بهتر از هر کس دیگری از سود و زیان ما آگاه است، به جای خواسته ما، چیزی را که مفیدتر و مناسب‌تر است به ما می دهد.

8- رسول خدا(ص) دربار‌ۀ دعا چه فرموده‌اند؟

هیچ مسلمانی خداوند را نمی خواند مگر اینکه دعایش یا در همین دنیا مستجاب می‌شود، یا خداوند آن را برایش در روز قیامت ذخیره می‌کند و یا در برابر آن دعا، بخشی از گناهانش را می آمرزد.

9- یکی از بهترین حالت‌هایی که دعا در آن پذیرفته می‌شود چیست؟

یکی از بهترین حالت هایی که دعا در آن مستجاب می شود، هنگام نماز است.نمازگزار در بخش های مختلف نماز با خداوند سخن می گوید و از او یاری می‌طلبد. در این حال که انسان به خداوند توجه بیشتری دارد، خداوند نیز با لطف و رحمت بیشتری با او رفتار می کند.

10- با صبر و تقوا چگونه می‌توانیم یاری خداوند را جلب کنیم؟

یکی از راه هایی که می توان یاری خداوند را جلب کرد، صبر کردن و تقوا داشتن است. اگر ما بتوانیم در برابر مشکلات و سختی‌ها، صبر کنیم؛ اگر ما بتوانیم در هر موقعیتی، از گناهان دوری کنیم، خداوند بیش از پیش، یاری خود را نصیب ما خواهد کرد.

11- نمونه‌ای از یاری خداوند به مسلمانان صدر اسلام را نوشته و آیه مربوط به آن را بیان کنید.

جنگ بدر، نبرد مرگ و زندگی برای مسلمانان است. اگر مسلمانان مقاومت نکنند و شکست بخورند ممکن است برای همیشه نابود شوند و دیگر اسمی از اسلام هم باقی‌ نماند. در اینجا بود که خداوند به یاری بندگانش آمد و با دو شرط به آنان وعده یاری داد:

اگر صبر کنید و تقوا پیشه نمائید، هنگامی که دشمنان با جوش و خروش بر شما بتازند پروردگارتان شما را یاری خواهد کرد، با پنج هزار نفر از فرشتگان، که نشانه هایی با خود دارند.

12- در جنگ بدر مسلمانان چگونه شایستة دریافت یاری خداوند شده‌اند؟

آری، مسلمانان با صبر و ایستادگی در برابر مشکلات و سختی ها، و تصمیم بر ترک گناه، شایسته دریافت یاری خداوند شدند و از نابودی حتمی نجات یافتند. مسلمانان با صبر و تقوا در واقع دین خداوند را یاری کردند و خداوند نیز آنان را یاری کرد.

13- آیه‌ای را بیان کنید که اگر خدا را یاری کنیم خدا هم ما را یاری می‌کند.

ای کسانی که ایمان آورده‌اید اگر خداوند را یاری کنید او [ نیز] شما را یاری می‌کند و قدم‌هایتان را استوار می‌گرداند.

14- خداوند به چه کسانی وعده‌ یاری داده است؟

خداوند به کسانی که او را یاری کنند وعده یاری داده است.

15- ما انسان‌ها چگونه به خداوند و دین او می‌توانیم یاری برسانیم؟

ما با جهاد در راه خدا و دفاع از دین و جان و اموالمان، با عمل به دستورات خداوند در انجام دادن آن چیزی که بر ما واجب کرده، و دوری از چیزهایی که بر ما حرام کرده است، در واقع خداوند را یاری کرده‌ایم و موجب ثبات و پایداری دین اسلام شده‌ایم.

منبع مطلب : hamidabravesh1.blogfa.com

مدیر محترم سایت hamidabravesh1.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

سوالات پیام های آسمانی هفتم درس دوم - هوم درس

یکی از بهترین حالت هایی که دعا مستجاب میشود هدیه هفتم

در این قسمت سوالات درس 2 پیام های آسمانی هفتم را برای شما قرار داده ایم. این سوالات دارای جواب میباشد.

درس دوم:استعانت از خداوند.

۱-مفهوم آیه » ایّاکَ نَعْبُدُ وَ اِیّاکَ نَسْتَعین «چیست؟ پاسخ: پرسش و استعانت از خداوند.

۲ -مفهوم ایه »بَلی‌ إِنْ تَصْبرُوا وَ تَتَّقُوا « پاسخ: وجود یاری خداوند در صورت داشتن صبرو تقوا

۳ -مفهوم ایه » یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبّت أَقدامَکُم « پاسخ: یاری خدا وثبات وپایداری در دین

۴ -جمالت زیر را تکمیل کنید الف(یکی از بهترین حالت هایی که دران دعا مستجاب می شود هنگام نماز است ب(اگر خداوند را یاری کنیم خداوند نیز ما را یاری می کند و قدم هایمان را استوار می گرداند ج{یکی از مهمترین و ساده ترین راه ها برای جلب یاری خدا دعا کردن است د(صبر یعنی: شکیبایی در برابر مشکلات و سختی ها و تقوا یعنی: در موقعیتی از گناهان دوری کردن ه(منظور خداوند از یاری اش توسط ما بندگان یاری دین اوست

۵ -جمالت صحیح و غلط را مشخص کنید

پاسخ: الف(ما می‌توانیم تمام نیاز های خود را به تنهایی برطرف کنیم. غ ب(دعای هیچ یک از بندگان، از خدا پنهان نمی ماند. ص ج(خداوند درخواست و دعای هیچ کس را بی پاسخ نمی گذارد. ص د(ما برای پشت سر گذاشتن مشکلات خود نیازمند کمک دیگران نیستیم. غ

6 -رسول خدا درباره استجابت دعای بندگان چه می فرماید؟ پاسخ:  هیچ مسلمانی خداوند را نمی خواند مگر این که دعایش یا در همین دنیا مستجاب می شود یا خداوند آن را برایش در روز قیامت ذخیره می کند و یا در برابر ان دعا بخشی از گناهانش را می امرزد

7 -راه های بهره مندی از یاری خداوند را نام ببرید.

پاسخ: 1-صبر و تقوا2-یاری دادن خداوند3-دعا

8 -چرا نماز بهترین زمان برای دعا کردن است؟زیرا در این حالت نماز گزار با خداوند سخن پاسخ: می گوید و از او یاری می طلبد. انسان به خداوند بیشتری دارد،خداوند نیز با لطف و رحمت با او رفتار می کند.

منبع مطلب : homedars.ir

مدیر محترم سایت homedars.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی