دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
چراورودفاضلاب کارخانه به رودخانه ها مزارع به آنهاآسیب می رساند

چراورودفاضلاب کارخانه به رودخانه ها مزارع به آنهاآسیب می رساند را از سایت نکس ایران دریافت کنید.

چرا ورود فاضلاب کارخانه ها به مزارع آسیب می رساند؟

چراورودفاضلاب کارخانه به رودخانه ها مزارع به آنهاآسیب می رساند

چرا ورود فاضلاب کارخانه ها به مزارع آسیب می رساند؟

همه ی ما می دانیم که آب یک ماده حیاتی است.آب از اساسی ترین و مهم ترین ماده ی روی زمین است.انسان ,گیاه وهمه جانداران برای ادامه حیات خود به آب نیاز دارند.بعضی از اب رودخانه ها اب مناسب شرب است و مردم برای اشامیدن و ابیاری مزارع از ان استفاده می کنند.ولی شاید این کار ها در گذشته خیلی پاسخ گو بوده است امروزه با وجود کارخانه و ریختن فاضلاب هایشان در آب رودخانه ها باعث پیدایش مشکلاتی در آب رودخانه ها شده اند.

ریختن پساب های کارخانه ها در اب رود خانه ها خسارت های زیان باری را به وجود اورده است.به همان اندازه که اب یک ماده بسیار حیاتی است به همان اندازه در خطر است و اسیب پذیر است. سازمان مشترک المنافع علمی و تحقیقات صنعتی استرالیا برای اسـتفاده پایـدار از پسـاب فاضلاب درکشاورزی و درخت کاری، دستور العملی تدوین کرده و پساب هـای تصـفیه شـده را بـر حسـب محتویـات شیمیایی به سه دسته : کم خطر، متوسط و با خطر بالا برای درخت کاری، خاک آب زیر زمینـی تقسیم شده است.

تاثیر فاضلاب کارخانه بر محصولات کشاورزی باعث ایجاد بیماری هایی از جمله شایع ترین این بیماری اسهال و بیماری کرم شلاقی می باشد،که در کشورهای نظیر پاکستان که در آن به طور وسیعی از فاضلاب خام استفاده می کنند، به وفور دیده می شود. فاضلاب خام دارای مقدار متنوعی از عوامل بیماری زای انسانی می باشد. غلظت این عوامل از ناحیه ای به ناحیه ای دیگر متفاوت است.

بررسی های انجام شده روی آب فلاضلاب کارخانه ها برروی محصولات نتایج مختلفی را با خود در پی دارد.در کل اب فاضلاب آب مناسبی برای کشت محصولات نیست و برروی گیاه تاثیر می گذارد و حتی باعث سمی شدن ان نیز می شود.

منبع مطلب : www.iranfactory.com

مدیر محترم سایت www.iranfactory.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی