دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
چه عواملی در مزرعه بر امنیت و ایمنی مواد غذایی اثر میگذارند

چه عواملی در مزرعه بر امنیت و ایمنی مواد غذایی اثر میگذارند را از سایت نکس ایران دریافت کنید.

انجمن غذا ، صنعت، سلامت

چه عواملی در مزرعه بر امنیت و ایمنی مواد غذایی اثر میگذارند

چه عواملی در مزرعه بر امنیت و ایمنی مواد غذایی اثر میگذارند

چه عواملی در مزرعه بر امنیت و ایمنی مواد غذایی اثر میگذارند

چه عواملی در مزرعه بر امنیت و ایمنی مواد غذایی اثر میگذارند

منبع مطلب : fihs.mui.ac.ir

مدیر محترم سایت fihs.mui.ac.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

ایمنی مواد غذایی، از مزرعه تا بشقاب

ایمنی مواد غذایی، از مزرعه تا بشقاب

به مناسبت هفتم آوریل، روز جهانی بهداشت

مواد غذایی ناسالم باعث مرگ 2 میلیون نفر درسال می شوند که عمده این تعداد را هم کودکان تشکیل می دهند. مواد غذایی حاوی باکتری‌های مضر، ویروس ها، انگل ها و یا مواد شیمیایی، مسوول بروز بیش از 200 بیماری - از اسهال گرفته تا سرطان - هستند. تهدیدات جدید برای ایمنی مواد غذایی به طور مداوم در حال ظهور و بروز هستند و تغییر در شیوه تولید، توزیع و مصرف مواد غذایی، تغییر در محیط زیست، ظهور عوامل بیماری‌زای جدید، مقاومت ضد میکروبی، همه اینها سیستم ایمنی مواد غذایی را به چالش کشیده اند. افزایش سفر و تجارت هم، احتمال شیوع آلودگی ها را افزایش داده است.

شعار روز جهانی بهداشت در سال 2015 : ایمنی مواد غذایی از مزرعه تا بشقاب

عرضه موادغذایی به طور فزاینده ای در حال جهانی شدن است و این امر، نیازمند توجه بیش از پیش به سیستم ایمنی مواد غذایی در میان کشورها است. به همین دلیل، سازمان جهانی بهداشت (WHO)، شعار خود را در سال 2015 بهبود ایمنی مواد غذایی از مزرعه تا بشقاب (همیشه و همه جا) قرار داده است تا به کشورها، در پیشگیری، شناسایی و درمان بیماری های ناشی از غذا کمک کند. دراین ارتباط باید استانداردها و دستورالعمل های بین المللی، برای پوشش فرایندهای اصلی غذایی، تهیه گردد. همراه با سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (FAO)، سازمان جهانی بهداشت از طریق شبکه اطلاع رسانی جهانی، به کشورها در مورد ایمنی مواد غذایی اعلام خطر می کند.

پنج نکته‌ی کلیدی برای غذای سالم ایمنی غذایی یک مسوولیت مشترک است. از کشاورزان و تولیدکنندگان گرفته تا فروشندگان و مصرف کنندگان. سازمان جهانی بهداشت، پنج نکته‌ی کلیدی برای راهنمایی فروشندگان و مصرف کنندگان غذای سالم و ایمن، تعریف نموده است نکته اول: تمیز نگه داشتن نکته دوم: جدا نگه داشتن مواد غذایی خام از مواد غذایی پخته نکته سوم: پختن کامل مواد غذایی نکته چهارم: پختن غذا با درجه حرارت مناسب نکته پنجم: استفاده از آب و مواد غذایی سالم   روز جهانی بهداشت (در سال 2015) فرصتی است تا به مسوولین دولتی، کشاورزان، تولیدکنندگان، توزیع کنندگان، متخصصان بهداشت و سلامت و همچنین مصرف کنندگان، در مورد اهمیت ایمنی مواد غذایی و هر چیزی که در احساس امنیت و اعتماد به غذای داخل بشقاب نقش دارد، هشدار داده شود.

برگرفته از:

healthexperts.ir

منبع مطلب : www.sdsgroup.org

مدیر محترم سایت www.sdsgroup.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی