دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۶
زمان تحلیف ریاست جمهوری آمریکا

زمان تحلیف ریاست جمهوری آمریکا را از سایت نکس ایران دریافت کنید.

ایرنا

زمان تحلیف ریاست جمهوری آمریکا

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از این روزنامه انگلیسی، اگرچه «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات اکنون رییس جمهوری منتخب است، اما هنوز چند مرحله از روند انتخابات الکترال کالج (مجمع گزینندگان) آمریکا باقی مانده است. هرچند پیش بینی می‌شود که بایدن در این مراحل هم پیروز شود، اما چند مورد دیگر باید قبل از رسمی شدن ریاست جمهوری وی اتفاق بیفتد. مراحل مذکور از این قبیل است؛ 

هنگامی که شهروندان آمریکایی به یک نامزد ریاست جمهوری رای می‌دهند، آن نامزد در حقیقت آرای الکترال آن ایالت را نیز از آن خود می‌کند. درواقع مجمع گزینندگان در بیشتر موارد متعهد به حمایت از نامزد انتخابی رای دهندگان هستند و تعداد رای دهندگان آرای الکترال هر ایالت را مشخص می‌کند. 

۸ دسامبر (۱۸ آذر): این تاریخ آخرین مهلت حل اختلافات انتخاباتی در سطح ایالت‌ها است. در این تاریخ قرار است که تمام بازشماری‌ها و دادگاه‌های ایالت‌ها درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری به نتیجه برسند. 

۱۴ دسامبر (۲۴ آذر): مجمع گزینندگان از طریق رای گیری بر روی کاغذ در مرکز ایالت خود و همچنین در ناحیه کلمبیا رای می‌دهند.  در حالی که مقر دولت ایالات متحده واشنگتن دی سی است، اما اینجا در واقع یک ایالت نیست. سی و سه ایالت همراه با واشنگتن دی سی قانون یا مقررات حزبی دارند که مجمع گزینندگان را مجبور می‌کنند به همان روشی که مردم در این ایالات رای دادند، رای دهند. در برخی ایالت‌ها، اگر خطایی از سوی یکی از اعضای منتخب مجمع گزینندگان رخ دهد، برای آن‌ها جانشینی در نظر گرفته شده و یا مجازات می‌شوند. 

۶ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۷ دی): مجلس و سنا جلسه مشترکی برای شمارش آرا الکترال انتخاباتی برگزار می‌کنند. اگر یکی از دو رقیب انتخاباتی ۲۷۰ رای انتخاباتی یا بیشتر کسب کرده باشد،  «مایک پنس» معاون رییس جمهوری کنونی نتایج را اعلام می‌کند. 

اگر هیچ یک از نامزدهای ریاست جمهوری دستکم ۲۷۰ رای الکترال را کسب نکند، مجلس می‌تواند بر اساس دوازدهمین اصلاحیه قانون اساسی آمریکا تصمیم گیری در مورد انتخابات را انجام دهد و در صورت نیاز رییس جمهوری براساس اکثریت آرای بدست آمده انتخاب می‌شود. اما بی‌تردید چنین اتفاقی در سال ۲۰۲۱ رخ نخواهد داد زیرا بایدن به راحتی آستانه ۲۷۰ رای را رد کرده و ۲۹۰ رای الکترال بدست آورده است. 

۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ (۱ بهمن): رییس جمهوری منتخب در روز مراسم تحلیف ریاست جمهوری سوگند یاد می‌کند و رییس جمهوری که باید کناره گیری کند (ترامپ) از رییس جمهوری منتخب در کاخ سفید استقبال می‌کند. سپس در مراسمی که به طور سنتی همه روسای جمهوری پیشین حضور دارند، رییس جمهوری منتخب سوگند یاد می‌کند. ریاست این مراسم برعهده رییس دادگاه عالی کشور است که اکنون «جان رابرتز» این سمت را برعهده دارد. 

وضعیت بازی در ایالت‌های کلیدی

اگرچه انتخابات به نفع بایدن اعلام شده است، اما شمارش آرا همچنان ادامه دارد. بایدن در پنسیلوانیا با ۴۱هزار و ۲۳۳ رای و در نوادا با ۲۷ هزار و ۵۳۰ رای پیشتاز است. این ایالت‌ها ۲۶ رای الکترال را در اختیار دارند. 

در جورجیا که رقابت بسیار تنگاتنگ بود، درخواست بازشماری آرا داده شده است. در این ایالت بایدن ۱۰ هزار و ۱۹۵ رای را از آن خود کرده است و بعید به نظر می‌رسد با بازشماری آرا چیزی تغییر کند. طی ۲۰ سال گذشته و در پنج هزار و ۷۷۸ انتخابات ایالتی در آمریکا، ۳۱ بازشماری مجدد آرا صورت گرفته است. در این مدت تنها سه نتیجه پس از بازشماری آرا تغییر کرده است. 

در آریزونا از مجموع سه میلیون و ۳۰۰ هزار رای کسب شده، بایدن تنها ۱۸ هزار و ۷۱۳ رای کسب کرده و «جو جورگنسن» نامزد حزب لیبرتارین تاکنون ۴۹ هزار و ۳۶۶ رای بدست آورده است. بنابراین اگر کسانی که به جورگنسن رای داده بودند، دونالد ترامپ را انتخاب می‌کردند، این ایالت به نفع ترامپ قرمز رنگ می‌ماند. 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در تاریخ سه شنبه سه نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد، در نهایت با اعلام پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات در روز شنبه (۱۷ آبان) به پایان رسید. 

منبع مطلب : www.irna.ir

مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جزئیات زمان آغاز و پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و اعلام نتایج

زمان تحلیف ریاست جمهوری آمریکا

به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ فردا سه‌شنبه سوم نوامبر سرانجام انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بعد از جنجال‌های بسیار و در بحبوحه برخی ابهامات به جا مانده برگزار خواهد شد و آمریکایی‌هایی که تاکنون در رای‌گیری زودهنگام مشارکت نکرده‌اند، فردا پای صندوق‌های رای می‌روند تا رئیس‌جمهور چهار سال آینده خود را انتخاب کنند.

به گزارش روزنامه انگلیس «تلگراف»، گرچه زمان باز و بسته شدن پایگاه‌های رای‌گیری از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است، اغلب آن‌ها ساعت ۶ صبح به وقت شرقی (۱۴ و سی به وقت تهران) باز و در دیرترین زمان تا ۹ شب به وقت شرقی (۵ و سی دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت تهران) بسته خواهد شد.

بنا بر اعلام رسانه‌های آمریکایی، تاکنون بیش از 93 میلیون نفر در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرده‌اند.

در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در بسیاری از ایالت‌ها آرایی که در فاصله چند از روز انتخابات از طریق پستی دریافت می‌شود، شمرده خواهد شد. بنابراین تعیین نتیجه تا زمان شمرده شدن آرای پستی طول خواهد کشید، گرچه در این بین شبکه‌های خبری و نظرسنجی‌ها به پیش‌بینی نتایج اقدام خواهند کرد.

تایید نتایج ایالت‌ها از ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) آغاز خواهد شد که البته اگر نیاز به بازشماری آرا باشد، در این تاریخ ممکن است تاخیر ایجاد شود. همه ایالت‌ها به استثنای کالیفرنیا باید تا ۸ دسامبر (۱۸ آذر) روند تایید را به پایان برسانند. همه اختلاف‌ها و بازشماری‌ها هم باید تا این تاریخ تعیین تکلیف شده باشد.

بعد از انتخابات عمومی، الکتورها در روز ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) آرای خود را ارائه کرده و به واشنگتن می‌فرستند. در ششم ژانویه (۱۷ دی) اعضای کنگره آمریکا در واشنگتن برای شمارش آرا تشکیل جلسه می‌دهند و بعد از آن برنده اعلام خواهد شد.

در ۲۰ ژانویه سال ۲۰۲۱ (اول بهمن) رئیس‌جمهور جدید و معاون وی سوگند ریاست‌جمهوری می‌خورند و بعد رئیس‌جمهور سخنرانی مراسم تحلیف خود را برگزار خواهد کرد.

منبع:فارس

منبع مطلب : www.borna.news

مدیر محترم سایت www.borna.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا به صورت مجازی برگزار می شود

زمان تحلیف ریاست جمهوری آمریکا

به گزارشخبرگزاری مهر به نقل از وال استریت ژورنال، «جو بایدن» در اظهاراتی در خصوص مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا، با اشاره به شیوعکرونا گفت: بخش بزرگی از این مراسم به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی عنوان داشت که مراسم تحلیف وی شبیه به هیچیک از مراسم تحلیف روسای جمهور سابق آمریکا نخواهد بود. به گفته او، این مراسم بیشتر شبیه مجمع ملی حزب دموکرات خواهد بود که در تابستان برگزار شد.

قرار است مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا در اول بهمن ماه برگزار شود. این در حالی است که هنوز تکلیف رئیس جمهری جدید آمریکا به طور رسمی مشخص نشده است.

از سوی دیگر بایدن به عنوان نامزد دموکرات و مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با تأیید پیروزی اش در ایالت کالیفرنیا اکنون رسماً بیش از ۲۷۰ رأی الکترال مورد نیاز برای تصدی این پست را در اختیار دارد.

منبع مطلب : www.mehrnews.com

مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی