دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
هنگام استفاده از جوهر نمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد

هنگام استفاده از جوهر نمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد را از سایت نکس ایران دریافت کنید.

هنگام استفاده از جوهرنمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ - ایسنا

هنگام استفاده از جوهر نمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد

‌به گزارش ایسنا، روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ استان در این زمینه اطلاعیه به شرح زیر منتشر کرده است:

" مخلوط کردن جوهر نمک با دیگر شوینده‌ها گاز خطرناکی به نام گاز کلرامین را ایجاد می‌کند و استنشاق این گاز موجب سوختگی راه‌های تنفسی، اختلال و انسداد راه‌های تنفسی و حتی مرگ می‌شود، همچنین ترکیب کردن شوینده وایتکس و جوهر نمک برای شست‌وشو موجب متصاعد شدن خطرناک‌ترین مواد اسیدی آسیب‌رسان به ریه می‌شود.

برخی خانم‌های خانه‌دار برای از بین بردن لک روی کاشی‌ها به مواد شوینده، وایتکس اضافه می‌کنند و در برخی از موارد نیز وایتکس را با جوهر نمک و در فضای بسته ترکیب می‌کنند که بخار متصاعد شده از این ترکیب نیز آسیب جدی و جبران‌ناپذیر به ریه‌ها وارد می‌کند.

گاز متصاعد شده از ترکیب جوهر نمک و وایتکس باعث بروز علائمی همچون آسم، تنگی نفس و خس خس سینه در افراد می‌شود و هر چند ممکن است این علائم با درمان دارویی به طور موقت برطرف می‌شود، اما علائم در آن‌ها باقی می‌ماند و بهبودی کامل حاصل نمی‌شود، از این رو برای پیشگیری از تشدید علائم باید به طور مداوم از دارو استفاده شود. در صورت تماس هر قسمت از اعضای بدن به ویژه چشم‌ها با مواد شوینده مذکور، لازم است تا محل مورد نظر را به مدت حداقل ۱۵ دقیقه با آب شستشو داده و برگ ایمنی آن قبل از کار با موادشیمیایی مطالعه شود."

انتهای پیام

منبع مطلب : www.isna.ir

مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

دانلود برنامه مخصوص اندروید

دانلود برنامه مخصوص اندروید

جوهر نمک

هنگام استفاده از جوهر نمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد

جوهر نمک | هیدروکلریک اسید

جوهر نمک چیست 

مشخصات محصول جوهر نمک :

نام شیمیایی : جوهر نمک.

اسامی مترادف با جوهر نمک : جوهر نمک ، اسید کلریدریک، کلریدریک اسید ، هیدروژن کلراید ، اسید کلروهیدریک ، تیرک ، Hydrochloric acid

گرید محصول :

 خصوصیات :

منبع مطلب : hcl.blogfa.com

مدیر محترم سایت hcl.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

هنگام استفاده از جوهرنمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

هنگام استفاده از جوهر نمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا ، روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ در این زمینه اطلاعیه به شرح زیر منتشر کرده است:

" مخلوط کردن جوهر نمک با دیگر شوینده‌ها گاز خطرناکی به نام گاز کلرامین را ایجاد می‌کند و استنشاق این گاز موجب سوختگی راه‌های تنفسی، اختلال و انسداد راه‌های تنفسی و حتی مرگ می‌شود، همچنین ترکیب کردن شوینده وایتکس و جوهر نمک برای شست‌وشو موجب متصاعد شدن خطرناک‌ترین مواد اسیدی آسیب‌رسان به ریه می‌شود.

برخی خانم‌های خانه‌دار برای از بین بردن لک روی کاشی‌ها به مواد شوینده، وایتکس اضافه می‌کنند و در برخی از موارد نیز وایتکس را با جوهر نمک و در فضای بسته ترکیب می‌کنند که بخار متصاعد شده از این ترکیب نیز آسیب جدی و جبران‌ناپذیر به ریه‌ها وارد می‌کند.

گاز متصاعد شده از ترکیب جوهر نمک و وایتکس باعث بروز علائمی همچون آسم، تنگی نفس و خس خس سینه در افراد می‌شود و هر چند ممکن است این علائم با درمان دارویی به طور موقت برطرف می‌شود، اما علائم در آن‌ها باقی می‌ماند و بهبودی کامل حاصل نمی‌شود، از این رو برای پیشگیری از تشدید علائم باید به طور مداوم از دارو استفاده شود. در صورت تماس هر قسمت از اعضای بدن به ویژه چشم‌ها با مواد شوینده مذکور، لازم است تا محل مورد نظر را به مدت حداقل ۱۵ دقیقه با آب شستشو داده و برگ ایمنی آن قبل از کار با موادشیمیایی مطالعه شود."

منبع مطلب : jamejamonline.ir

مدیر محترم سایت jamejamonline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی